NIEUWE REGLEMENTEN YOOR DE INFANTERIE. De commissie tot herziening der Reglementen voor de Infanterie in Nederland schijnt hare taak te hebben volbracht. In de Nos. 6 en 7 van De Militaire Spectator althans vinden wij het ontwerp-voorschrift op het tirailleeren ingeleid. Die critiek hebben wij te danken aan de bekwame hand van den kapitein De Vlaming. Wat de leidende gedachte is van het Legerbestuur in N eder 1 and, om dat ontwerp-voorschrift allereerst in beproeving te geven, is ons niet bekend; doch de Heer De Vlaming blijkt daarmede weinig vrede te hebben. Schrijver geeft verschillende redenen op, waarom hij het betreurt, dat men dien weg gevolgd en niet een behoorlijk afgerond geheel in beproeving gegeven heeft. Het ligt voor de hand, dat wij, het artikel lezende, ook hebben gezocht naar redenen voor de gevolgde wijze van behandeling. De eenige reden, die ons aannemelijk voorkomt, is, dat het Voor schrift, hierbedoeld, beschouwd is als de basis van alle andere exer citiereglementen en men daarom zich eerst wil overtuigen, of de in dat ontwerp-voorschrift aangenomen veehtwijze overeenstemt met de eischen van het hedendaagsch gevecht. Voor zooverre dat opstel ons het nieuwe Voorschrift leert kennen, hebben wjj met genoegen ontwaard, dat hierin is opgenomen het salvo-vuurhetgeen in het thans vigeerende tirailleur-reglement gemist wordt. Hebben wij dit met genoegen gezien, minder goed kunnen wij ons vereenigen met hetgeen geleerd wordt omtrent het vooruitzenden van éclaireurs op 100 M. 160 Ind. passen), vóór de nog niet ver spreide groepen. Wij mogen echter den tijd nog niet vooruitloopen, omdat het

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 451