520 einde het voordeel, door het uit de richting brengen van het wapen dei- tegenpartij behaald, niet te verliezenhij kan daartoe, nadat de parades goed gekend worden, deze met de uitvallen vereenigen. 20. Comd0. ReclltS PAREERT. Uitv.: Den linkerarm vlug forsch uitstrekken en daardoor het geweer voorwaarts en een weinig rechts drukken, de vingers daarbij van den loop; de hiel van de kolf vóór de rechterheup, rustende de rechter- voorarm op de kolf; de punt der bajonet ter hoogte van de kin; de bovenarm ongedwongen aan het lijf; onmiddellijk daarna de gevechtsstelling hernemen. 21. Comd°. Links PAREERT. Uitv.Het geweer met beide handen omdraaien, den loop omlaag, de vingers van den loopden linkerarm vlug en forsch uitstrekken en de rechterhand zoover vóór het midden van het onderlijf brengen als tot het strekken van den linkerarm noodzakelijk is; de kolf onder den rechtervoorarm. 22. Comd0.: Hoog rechts pareert. Uitv.Met beide handen het geweer omhoog en eenigszins rechts brengen; den linkerarm daarbij gestrekt; de vingers van den loop; den rechterelleboog vóór de zijde; de kolf onder en tegen den voorarm. 23. Comd0.: Hoog links pareert. Uitv.Met beide handen het geweer omhoog en eenigszins links brengenden loop links draaiende vingers van den loopden linkerarm gestrekt; de rechterhand 1 d.M. boven het midden van het lijf, 24. Comd0.: Laag rechts pareert. Uitv.: De linkerhand, die tot spil dient, wordt snel een weinig rechts gebracht, om den stoot af te weren, terwijl de rechterhand ter hoogte en op 1 d.M. afstands van de kin wordt opgelicht; de punt van de bajonet omlaag; de vingers van den loop.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 531