521 25. Comd0.: Laag links pareert. Uitv.Den loop met de linkerhand links draaien en deze hand, die verder tot spil dient, een weinig links brengen; den linkervoet bij den rechter trekken en de rechterhand als bij 22 naar boven brengen de vingers van den loop. 26. Comd0.: Hoofd PAREERT. Uitv.: Het geweer snel met beide handen dwars boven het hoofd brengen, den loop naar boven; de bajonet iets hooger dan de kolf; den linkerarm gestrekt en de linkerhand, met de vingers van den loop, boven de linkerknie. Slagen naar het hoofd, van terzijde aangebracht, worden gepareerd door het bovenlijf naar die zijde een kwartcirkel te wenden; de onderwijzer zal daartoe eommandeeren Hoofd rechts (links) pareert. Na deze parade kan dikwijls een slag met de kolf worden toegepast, waartoe men slechts de rechterhand naar de linker schuift; door een kleinen sprong achterwaarts herstelt men zich weder in de positie. 27. Comd0. Neerslag rechts (links) pareert. Uitv.: De rechter- (linker-) voet wordt 30 c. M. links (achterwaarts) gebracht en het geweer met de linkerhand rechts omgedraaidden linker arm forsch in rechtsche (linksche) richting uitstrekkende, wordt het wapen der tegenpartij neergeslagen en onder den bajonethals gevangen. De neerslag wordt bijna uitsluitend tegen lansdragers en lansruiters aangewend. Als men de lans niet onder den bajonethals heeft kunnen brengen en zijn voet daarop niet heeft kunnen zetten, zal men haar met de linker hand grijpen, tegelijkertijd het geweer met de rechterhand bij den ondeiband vatten en met gestrekten arm de tegenpartij, zoo doenlijk, een stoot toebrengen. De neerslag wordt in de practijk dikwijls voorafgegaan door het over- werpen der lans. Hiertoe wordt, wanneer de man in de lage—parade—positie (ziespil- draaiingj staat, gecommandeerd: 35

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 532