522 Werp over laks. Üitv.: De linkerhand een weinig oplichten; met de rechterhand da lende een halven cirkel beschrijven en, zoodra deze hand ter hoogte van de heup komt, de lans forsch naar omlaag werpen. Aanm.: Na deze parade wordt onmiddellijk de positie van neerslag rechts aangenomen. II". AFDEELING. Het onderwijs in deze Afdeeling wordt bij voorkeur gegeven door de meesters en prevóts op het wapen en bestaat in het beurtelings uitvoeren der door Siebenhaar voorgeschreven lessen door twee tegenover elkaar geplaatste partijen. Do manschappen, die in deze lessen voldoende geoefend zijn, ter beoor deeling van hunnen compagniescommandant, worden toegelaten tot het trekken. Dit geschiedt altijd onder toezicht; de manschappen zijn hierbij van maskers, schermhandschoenen, borstharnas en dijbedekking voorzien. Alle stooten moeten als het ware slechts worden aangetoond; zoodra de strijders hunne bedaardheid verliezen, worden op last van den surveil lant de wapens gestrekt; telkens na afloop van den strijd moeten de par tijen elkander de hand reiken. III9. AFDEELING. Minstens eens in het jaar, bij voorkeur op 's Konings verjaardag, wordt in alle garnizoenen, ter sterkte eener compagnie of meer, een assaut ge houden. Tot bijwoning van dit assaut worden alle officieren van het gar nizoen uitgenoodigd. Aangezien deze assauts hoofdzakelijk ten doel hebben, lust en ijver voor den wapenhandel op te wekken, behooren zij met don meest mogelijken militairen luister plaats te hebben en moet ook het overige van den dag- door de mindere militairen feestelijk worden doorgebracht. Gedurende het assaut doet de muziek zich hooren. Op dezen dag heeft ook de aanstelling van prevóts en meesters plaats. De brevetten worden alsdan uitgereikt. Om voor prevót in aanmerking te komen, wordt vereischt de bekwaam heid tot het geven van onderricht van de 1° Afdeeling; het zonder fou ten uitvoeren van de lessen, in de IIÜ Afdeeling voorgeschreven; be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 533