546 recteurs en leeraars eene vaste toelage hebben, die van 100 tot 375 pesetos bedraagt. Zoo moedigt men ook in het Spaansche leger studie en on derwijs aan. Zulk een toestand is gezond en logisch. En zou men dan in Indië, waar klimaat en zoovele andere in vloeden zoo weinig opwekkend zijn, de officieren niet helpen en aanmoedigen, om in het belang van het Leger werkzaam te zijn Meer dan in eenig ander leger is dit bij ons noodig. Wij schrjjven dit niet, om belooningen uit te lokken. Voor vele offi cieren, die voor zich zeiven of in het belang van het leger werken, is een goed woord of eene papieren tevredenheidsbetuiging van oneindig veel waardemaar iets moet er gedaan worden en het is mogelijk. Officiersvereenigingen kunnen vooral in groote garnizoenen in het leven worden geroepen. Studeerende officieren en zij, die ondervinding hebben opgedaan, kunnen daar hunne jongere kameraden voorlichten en aldus nuttig zijn in het belang van het officierskorps en ter verbetering van het Leger. Ook practisch moeten de officieren geoefend worden en daartoe dient de Algemeene order N°. 4 van 1844 te worden opgevolgd. Er moeten militaire promenades in verband met tactische vraag stukken gehouden worden; zoo mogelijk in vereeniging met andere wapens. Reglementen kennen en met eene compagnie of met een bataljon kunnen exerceeren, beteekent nog niet veelmaar troepenleiding, vuurleiding, terreingebruik enz. moeten worden onderwezen. Het is ook voor de militaire autoriteiten de eenige weg, om de officieren te leeren kennen, waaraan tegenwoordig wel iets hapert. Wij hebben de overtuiging, dat men zich thans dikwijls in offi cieren deerlijk vergist. Wij komen hierop bij de bespreking van de bevordering terug. Sita Dewi. 6 September 1883. Wordt vervolgd.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 557