- 81 échelons zullen op drie verschillende voetpaden moeten marcheeren, die ongeveer in evenwijdige richting zijn gelegen. Het zou tevens aan den bataljonscommandant overgelaten moeten worden, wanneer hij de trapsgewijze opvolging in het een of ander geval minder goed keurde, hiervan af te wijken en de colonnes meer op dezelfde hoogte of wel en éekiquier te doen marcheeren. Wanneer de Europeesche compagnie over de drie andere is verdeeld, zou de marschvorm van elke compagnie moeten zijn, als volgt Het derde gedeelte van de Europeesche compagnie als voorhoede bij een frontmarsch en achterhoede bij een terugmarsch. Deze voor- of achterhoede zou zich in twee ongeveer gelijke deelen moeten ver deden, met ouderlingen afstand van 15 a 20 passen, terwijl de daarbij ingedeelde officier, behalve het algemeen commando, bij de voorhoede het voorste gedeelte onder ziju direct commando heeft en bij de achterhoede het achterste gedeelte. Ingeval het gedeelte van de Europeesche compagnie de voorhoede uitmaakte van een echelon, zou de achterhoede moeten bestaan uit een derde gedeelte van de niet-Europeesche compagnie en op dezelfde wijze moeten worden inge deeld als het Europeesche gedeelte. De rest van de niet-Europeesche compagnie zou dan van elk echelon het gros uitmaken, terwijl de afstanden van het gros tot de achterste afdeeling der voorhoede en tot de voorste afdeeling der achterhoede een 50 a 80 passen zouden bedragen. Mocht de vierde compagnie niet over de andere échelons verdeeld worden, maar een der colonnes uit twee compagnieën bestaan, dan zou de indeeling van voor- en achterhoede niettemin gelijk moeten zijn als boven is voorgesteld. Het gros der échelons, uit een compagnie bestaande, zou alsdan slechts een derde bedragen van de geheele compagnie. De afstanden zouden eveneens hetzelfde blijven. Ook de colonne, bestaande uit twee compagnieën, zou voor- en achter hoede op dezelfde wijze en van dezelfde sterkte indeelen, doch de voorhoede zou gegeven moeten worden door de voorste compagnie en de achterhoede door de daarop volgende. Tusschen het gros en de achterhoede zouden de tandoes, de reserve-munitie en verder alles, wat tot den trein behoort, moeten marcheeren. en gewoonlijk over de colonnes moeten verdeeld worden. 6

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 92