89 Gedurende 1882 werden bij de patroonfabriek te Soerabaia aangemaakt niet minder dan 197.000 scherpe patronen voor revolvers en 5.172.000 idem voor achterlaadgeweren klein ka liber en voor achterlaadkarabijnen. Op 1 Januari 1883 waren dan ook in de magazijnen op Java en in Atjeh 11.500.000 scherpe patronen in voorraad, terwijl de korpsen in de buitenbezittingen beschikten over den gewonen voorraad van 300 patronen per man. De voorgestelde vervanging der Coehoornmortieren door stalen mor tieren is in behandeling. Kleemng en uitrusting. Waarschijnlijk valt dit jaar de beslissing omtrent de voorgestelde uniformverandering, wanneer slechts de Minister er tijdig in zal slagen, om eene bevredigende oplossing te vinden voor hetsedert 1853 aanhangige vraagstuk van de hoofdbedekking. Het hiervoren gemelde woord van tijdig" is kostelijk, na dertig jaar lang zeurens over den vorm en de grondstof van een schako en pet. Voor de beenbekleeding (sic) der militairen is, ook alweder na veel vruchte loos zoeken, thans, naar de Minister hopen mag, eene stof gevonden, die niet de gebreken heeft van het blauwe katoen, dat zoo sterk afgeeft en verkleurt. De bedoelde stof is van donker-grij s vlas geweven en wordt niet kunst matig gekleurd, daar de natuurlijke kleur zeer voldoende is. Huisvesting. De werken te Magelang worden met kracht voort gezet, de officierswoningen voor een volgend bataljon zijn nagenoeg gereed. Van Malang wordt gezegd, dat de bouw van kazernes, accessoires en officierswoningen voor een tiveede veldbataljon in 1885 moet worden opgeleverd. Buitenzorg, Banjoe-Biroe en Tatas zijn voltooid. Babakan en Pontianak zullen in 1883 gereed komen. Aan de kampementen te Padang en Fort de Koek werdgeregeld voortgewerkt. Wat men onder „geregeld voortwerken" ten opzichte van het kampement te Fort de Koek hebbe te verstaan, aan welk werk de Genie nu ongeveer 15 jaren lang bezig is, wordt niet nader verklaard. De kampementen te Padang-Sidempoean en te Bengkalis naderen hunne voltooiing. In Atjeh werd het kampement te Kota-Alam, bestemd voor 2 com pagnieën Infanterie, voltooid en aan bet officierskampement te Nesoeh

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 100