112 - een uitweg vindt. Gelukkig dat de Commissie voor de militaire regle menten wèl een uitweg wist Zal nu, na liet voorafgaande, Brutus die Commissie nog beschuldigen van „nog niet veel gevorderd" en „nog niettoteen goedresultaat te zijn gekomen," en zal hij haar nog vragen naar het Administratie-reglement in spe" en verzoeken aan den „toestand van hangen en wurgen" een einde te maken De Commissie heeft thans hare taak nog niet geheel volbrachtbehalve andere regelingen van minderen omvang, heeft zij nog te ontworpen de administratie voor bijzondere inrichtingen, als b. v. het Korps Pupillen en de Provoosthuizen, zoomede eene nieuwe Instructie voor de militaire In tendanten; maar door hetgeen zij reeds verricht heeft, is de administratie van de troepen, garnizoenen, ziekeninrichtingen en Landseigendommen volkomen geregeld. Wij voor ons hopen, dat haar de tijd worde gegund, om aan haren arbeid de laatste hand te leggen en dat onverdiende oordeelvellingen, als die van Brutus en anderen, haar worden bespaard. Op bladz. 23 wijst Brutus nog op eene zaak, welke wij meermalen in militaire kringen hoorden bespreken; 11. 1. dat de gepensionneerden in In die wél die in Nederland daarentegen geen aanspraak hebben op onder zekere restrictie vrije geneeskundige behandeling en koste- looze verstrekking van geneesmiddelen. Toen wij nu circa acht jaren geleden in Nederland met verlof waren en een onzer vrienden bezochten, die met vrouw en zes kinderen in een Noord-Brabantsch dorpje woonde, in het genot van een pensioen van f 1600, min (wat, bij zulk een gering bedrag, in het dure Holland, van veel beteekenis is) min de contributie aan het Weduwen- en Wee- zenfonds en de kosten van de formaliteiten, verbonden aan de schrijverij, welke aan zijne driemaandelijksche pensioensuitkeering vooraf of daar mede gepaard gingen, vernamen wij reeds de klacht, thans aangeheven door Brutus, die blijkbaar ook heeft kennisgemaakt met de niet malsche dokters- en apothekersrekeningen in ons gezegende Moederland. Evenmin als onze gastheer, konden wij toen een rationeele oplossing vinden voor het verschil in behandeling tusschen den gepensionneerden Indischen officier in Indië en dien in Nederland. Een gepensionneerd officier van het Nederlandsche Leger heeft Brutus releveert dit dat financieele voordeel evenmin. Maar wij vragen met hem: Waarom zouden de gep. Nederlandsche officie ren het niet mogen genieten?

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 123