132 weder af te wachten. Er zal getracht worden om munitie en vivres aan wal te brengen. Van den Chef van den Staf ontving de chef der Intendance des middags van denzelfden dag, aan boord van de Watergeus, de vol gende notaDe Onder-intendant wordt verzochtmet den Luitenant ter zeebelast met het debargueéren der troepenin overleg te treden omtrent hetgeen voor de reeds geclebarqueerde troepenenz. aan ivo!' kan worden gebracht aan vivres en kookg er eedschappen. Reeds zijn gedébarqueerd het geheele 8e Bataljon Infanterie2 compagnieën van het 2e Bataljon en een 150tal dwangarbeiders. Spoedig na de landing was de commandant van het 8e Bataljon met zijn korps het bosch langs een smal voetpad binnengemarcheerd. Aanvankelijk werd de marsch ongestoord voortgezet. Geen vijand werd gezien en niets duidde bovendien aan, dat hij in de nabijheid was geweest, om ter plaatse aan de landing onzer troepen wederstand te bieden. Toen echter de voorwacht van dat korps uit het bosch deboucheerde, werd zij plotseling door geweervuur begroet en kort daarna door een 25tal Atjehers met het blanke wapen aangevallen. Deze aanval had plaats bij het punt B op de schets, maar werd afgeslagende vijand liet op de plaats 8 dooden liggenbij onze troepen telde men aan dooden 3 onderofficieren en manschappen en aan gewonden 1 officier en 8 onderofficieren en manschappen. Krachtens de ontvangen bevelen, die hem inmiddels waren geworden, rukte de commandant van het 8e Bataljon niet verder op met zijn korps, maar betrok hij bij het punt B, hierboven genoemd, het bivouac, van waar men een tamelijk ruim uitzicht had naar de zijde des vijands. De Chef van den Staf begaf zichna een daartoe door hem ge daan en door den Bevelhebber ingewilligd voorstelnaar den wal om in de eerste plaats den stand van zaken aldaar op te nemen en vervolgens bij den commandant van het 8e Bataljon een onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop de landing van dat korps had plaats gehad. Met het oog op de hevige branding werd de tocht met eene Noordsche vlet ondernomendie gelukkig volbracht werd. Geleid door een detachement van het 2e Bataljon, kwam de Chef van den Staf spoedig in de bivouacstelling van het 8e Bataljon, Na deze stelling in oogenschouw te hebben genomengelastte hij, haar

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 143