167 duurd en ons vele offers gekost. Behalve de Luitenants F. W. Broker van de Infanterie en J. L. Granpré Molière van de Artil lerie, waren er 9 onderofficieren en manschappen gesneuveld. Aan gewonden telde menbehalve Kolonel Yan der Heijden en Majoor Yan Dompselernog 3 officieren, waaronder de le Luitenant der Infanterie R. L. Kellermann en 54 onderofficieren en manschap pen. De vijand liet 27 dooden op de plaats liggen, waarvan er 18 achter de noorderface der oostelijke versterking werden gevonden. Genoodzaakt, ook die versterking prijs te geven, was de zuider- face voor den vijand de eenige wegwaarlangs hij ontvluchten kon. In die face bevond zich eene opening, waardoor later, in verband met den geheelen aanleg der bentings, bleek dat deze hoofdzakelijk waren opgericht tegen een vijanddie van de zeezijde naderde en men in Samalanganna de landing onzer troepenmacht ten oosten van de koewala Tamboewa, ook de mogelijkheid heeft ingezien van een attaque aan de zuidzijde, die evenwel door de gesteldheid van het terrein nagenoeg ondoenlijk was. In verband met de opstelling onzer troepenmacht bij Temoelit en de beweging der colonue-Docters van Leeuwenwas den vijand alleen eene vlucht in zuidelijke en daarna in zuidoostelijke richting mogelijk. Hij trok door het ten zuiden van Temoelit gelegen drassige terrein naar het beekje Tam boewa, trok ook dit over en vervolgde zijne vlucht in oostelijke richting door de kampong Tamboewa. Trekkende door het ten zuiden van Temoelit gelegen lichte kreupelhout, werd hij door onze ten oosten van de benting geposteerde reserve opgemerkt, die een snelvuur op hem opende. Op het in de kampong Tamboewa gelegen pad, dat bij den opmarsch der troepen naar Temoelit was gevolgdwas sedert het begin van het gevecht de Trein met ambulance opgesteldmet behoorlijke dek king. Langzamerhand had men echter alle combattants naar de hoofdmacht moeten zendenzoodat ten slottebehalve de gebles seerden bij de ambulance slechts de dwangarbeiders en de Genie troepen waren overgeblevende laatsten onder de bevelen van den len Luitenant der Infanterie Albrecht. Toen men bij de ambulance De namen der andere officieren zijn mij niet bekend. Het juiste uur waarop de positie in onze handen wasis mij niet bekend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 178