170 op te rukken. Aan dat voornemen is echter geen gevolg gegeven. Toen na eene gehouden rust bij deze colonne geen vuur meer ge hoord werd, vervolgde deze dadelijk haren marsch in noordelijke, la ter in westelijke richting tot een der groote boomen ten zuiden van de kampong Roem (1) en hield daar halt. Het zal toen ongeveer één uur na den middag zijn geweest. Van de colonne-Van Dompseler niets bemerkende, gaf de Luitenant-Kolonel Doc- ters van Leeuwen den Kapitein Prins last, zich met 2 sectiën Infan terie in westelijke richting op marsch te begeven, te trachten die colonne te vinden en den Kolonel Van der Heijden mede te deelen, waar zich de andere colonne bevond, dat door haar eene zeer groote massa Atjehers in de tegenoverliggende kampongs was gezien en ten slotte te vragen, of al dan niet op de colonne-Van Dompseler moest worden teruggetrokken. De Kapitein Prins, die, zooals hierboven is gebleken, tot de colon ne-Van Dompseler behoorde, was, nadat hij aan de hein in het begin van dezen dag gedane opdracht had voldaan, met zijne compagnie niet meer bij die colonne teruggekeerd. Toen hij namelijk later wil lende terugkeeren, de colonne-Van Dompseler niet meer zag, is hij bij de troepenmacht van den Luitenant-Kolonel Docters van Leeuwen geble ven. Thans met beide sectiën Infanterie bij zijne eigene colonne terugge keerd met de opdracht van laatstgenoemd hoofdofficier, ontving hij, nage daan rapport van den Chef van den Staf, van dezen de noodige inlichtin gen omtrent de bij de colonne-Van Dompseler voorgevallen gebeur tenissen, met den bepaalden last voor den Luitenant-Kolonel Doc ters van Leeuwen, om de thans door zijne colonne ten zuiden van de kampong Roem ingenomen stelling tot den volgenden dag te behouden, zich alsdan met, de andere colonne te vereenigen en on der de bevelen van den Chef van den Staf naar de balei en vervol gens naar de monding der Samalangan-rivier op te rukken. Tegen circa drie uur des namiddags keerde de Kapitein Prins naar de co- lonne-Docters van Leeuwen terug. De nacht van 26 op 27 Augustus ging bij beide colonnes rustig (1) Zie het punt D op de hierbij behoorende kaart.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 181