171 voorbijYan den vijand werd niets anders bespeurd dan zijne na bijheid bij de colonne-Docters van Leeuwen. In den vroegen morgen van den 27e" Augustus werden door den Chef van den Staf de noodige bevelen gegeven voor de operatie te gen de balei. De Controleur Yan Heuckelum bleef wegens onge steldheid te Temoelit achter, doch verzocht, hem te laten ontbieden, zoodra er kans bestond, dat de onderhandelingen zouden worden geopend. De versterking te Temoelit werd voorloopig bezet door 1 compagnie Infanterie. Ten einde den marsch der troepen te bespoedigenwerden geene vivres medegegeven. Aan de Intendance werd opgedragen te Temoe lit warm eten gereed te doen maken en dit later voor de troepen na te zenden. Des morgens ten zes ure van den 27en Augustus marcheerde het 2e Bataljon Infanterie met de daarbij behoorende sectie Artillerie, een detachement Genietroepen en de ambulancebegeleid door gidsen waaronder ook de bovengenoemde Amerikaan Shephardlangs een vrij goeden weg in de richting der balei. Bij de colonne-Docters van Leeuwen aangekomen werd door dezen hoofdofficier gerap porteerd, dat zich bij hem, namens den vorst van Samalangan, eenige zendelingen hadden aangemeld, met het verzoek, de onder handelingen te openen en niet tegen de balei op te rukken. Aan de zendelingen werd door den Chef van den Staf kennis gegevendat de vorst in persoon moest komen of personen van aanzienvan behoor lijke volmachten voorzienmoest zenden. In afwachting van hetgeen de vorst van Samalangan zoude doen zond de Chef van den Staf een officier met een peloton Infanterie naar Temoelit, met het bericht, waar de beide colonnes zich veree- nigd en halt gehouden haddenen voorts met de opdracht aan de Intendance, om het voor de troepen bereide eten dadelijk derwaarts te zenden, zoodra het gereed was, alsmede den Controleur Yan Heuckelum mede te deelendat de onderhandelingen waren geopend. Deze ambtenaar kwam alstoen met bovenbedoelden officier en zijn Zie het punt D op de hierbij gevoegde kaart; uur van aankomst mij onbekend,

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 182