200 Moge mijne verwachting ook nu niet worden beschaamd! Mogen mijne woorden in het vriendelijk, gastvrij Oosten een warmen weer klank vinden bij velen mijner vroegere strijdmakkers, bij velen mijner vrienden Moge weldra de stem der gindsche legioenen zich doen hooren, om in één harmonisch accoord hunne gevoelens jegens U allen te uiten Moge die stem, over verre zeeën gedragen, toch onverzwakt tot U komen en zich vertolken in deze eenvoudige woorden: Wij zijn U dankbaar voor de waardeering onzer daden! Met gevoelens van hoogachting en erkentelijkheid heb ik de eer te zijn, Weledelgeboren Heeren, Uw Dienstwillige, J. J. W. E. VERSTEGE, Gep. Luit.-Kol. v/h. N.-I. Leger. Naschrift van de Redactie van het I. M. T. Wij hebben vermeend, niet beter te kunnen bewijzen, hoezeer de woorden van den Overste Yerstege weerklank vinden, dan door alhoewel daartoe niet gemachtigd den Open Brief in zijn geheel over te nemen. Te meer vonden we daartoe aanleiding in de omstandigheid, dat de Lezers in de gelegenheid zijn gesteld, zich een zij het dan ook onvol komen denkbeeld te vormen van de Samalangan-schilderij. Voorzeker zullen verreweg de meeste officieren en oud-officieren van het Nederlandsch-Indische Leger zoo niet allen met terzijdestelling van veeten en partijquaesties, niet alleen instemmen met de strekking van dien Brief, maar ook den Schrijver erkentelijk zijn, dat hij datgene heeft gedaan, wat zij zeiven, om de door hem bevroede redenen (bladz. 192), stellig tot hun leedwezen, tot dusverre moesten nalaten. Aangenaam is het ons voorts, te kunnen mededeelen, dat de Ontwerpers eene photographic van de Schilderij aan Z. E. den Commandant van het Leger hebben toegezonden, ter versiering van de Militaire Cantine te Weltevreden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 211