Aan ons dapper Oost-Indisch Leger. Soldaten Wanneer wij ons in Uw midden verplaatsen, slaan wij geen acht op Uwe rangen en zien wij in U van den hoogsten tot den laagsten, die allen zonder onderscheid aanspraak moogt maken op onze hoogachting en waardeering, mannen, die de eer hebben het zwaard van den Lande te mogen dragen en spreken wij U aan bij den eervollen titel van Soldaat In onze verbeelding zien wij ons omgeven door een Leger, dat zoo menig bewijs van MoedBeleid en Trouiv leverde en met het dankbaar Vaderland werpen wij een blik vol er kentelijkheid op uwe Vaandels, zoo eervol door U rondge dragen in de vlakten, waar Uwe diensten werden gevorderd. Met die gevoelens bezield, besloten wij eenigen tijd gele den, in eene voorstelling van een Uwer vele wapenfeiten eene Hulde te betuigen aan ons verdienstelijk Oost-Indiscli Leger en bij de groote stof, die Uwe schoone geschiedenis ter on zer beschikking stelt, viel onze keuze op de overwinning van Kotta Blang Temoelü Samalangan26 Augustus 1877, door ons in het Vondelspark van Amsterdam tentoongesteld en waarvan wij U nevensgaande photographie (op'1 14 der ware grootte) aanbieden, met verzoek daarmede de wanden Uwer cantine te Weltevreden te versieren. 201 In den morgen van den 21sten Januari 1884 werd aldaar dat blijk van hulde en waardeering, door den Commandant der lc Militaire Afdeeling op Java, op plechtige wijze overgedragen aan den Plaatselijken Comman dant, die het met erkentelijkheid aanvaardde, onder een driewerf HoeraJd- van de talrijke officieren, onderofficieren en minderen. De opdracht, bij die photographie gevoegd, luidt als volgt

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 212