11 van den troep, in welk geval de neiging om te ziugen en veel te praten van zelf al zeer gering zal wezen. En mochten bij den troep enkele grappenmakers zijn, laat ze dan gerust hunne kwinkslagen ten beste geven, om hunne kameraden op te wekken. Dit zal t geheel ten goede komen. En wat het medenemen van water betreft, gelooven wij dat dit niet afzonderlijk behoeft te worden voorgeschreven, omdat zulk een maat regel door de omstandigheden geboden wordt. De wijze, waarop het water dan wordt medegenomen, hangt geheel af van de omstandigheden. 59. Omtrent de verpleging op marsch wordt in overweging gege ven, om op den rustdag en op een minder vermoeienden dag nog des avonds de soep te kooken, welke den volgenden dag vóór den afmarsch moet worden genuttigd, en deze na de ketels goed te hebben geslo ten in te graven, waardoor de soep warm wordt gehouden. Deze wenk zou nog in 't Voorschrift kunnen worden opgenomen, mits daarbij wordt aangeteekend, dat die maatregel slechts kan wor den toegepast, wanneer over voldoende kookketels kan worden beschikt, om ook nog de thee of koffie te kooken, welke op marsch moet wor den medegenomen. De nachtrust van de koks en bijkoks zal echter niet zooveel langer zijn dan wel vermeend wordt. 62. De in deze aangegeven hoeveelheid door den gevechtstrein mede te voeren munitie wordt gezegd volstrekt niet overdadig te heeten. Daaruit kan worden opgemaakt, dat het wenschelijk wordt geacht die hoeveelheid te vergrooten. Die eisch komt ons echter te buiten sporig voor, daar toch die hoeveelheid uit den grooten trein kan worden aangevuld. 70 punt 3. Uit de redactie van de twee laatste alinea's van deze wordt de gevolgtrekking gemaakt „dat bij den trein zoo min mo gelijk van lastige draagpaarden moet gebruik worden gemaakt, met uitzondering van bij den staart der treincolonne, waar men bij voor beur lastige viervoeters zou dienen in te deelen." Die gevolgtrekking is niet zuiver. In de voorlaatste alinea wordt gezegd, dat zoo min mogelijk van lastige draagpaarden gebruik wordt gemaakt. Dit voorschrift wordt door geen volgende te niet gedaanvan uitzondering daarop is geen

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 22