294 rang te gerakendan verkrijgt de officier van de favorite wapens die liet tot generaal-majoor brengt, aan gedurende zijnen diensttijd meer genoten traktement 48 X f 84 X 25 2100, 96 X 50 4800, 48 X 50 2400,— 36 X 50 48 X 50 2400,— Totaal Mogen nu ook al vele officieren van meening zijn, dat billijk heidshalve een ruimer loon behoort ten deel te vallen aan die klassen van officierenwelke de zwaarste examens hadden te passeerendo vraag rijst, of dat ruimere loon niet meer dan voldoende gevonden wordt in het zooeven nagerekend, getarifieerd traktementsverschil en of het nu verder niet onbillijk wordt, de begunstiging van het eene korps officieren boven het andere nog verder voort te zetten, door hun bovendien eene snellere bevordering te verzekeren. Wij willen thans niet verder onderzoeken, in hoeverre reden van bestaan heeft eene andere meening die ook tal van aanhangers heef dat niet het eens en voor altijd afgelegd admissie-examen, maar het meer of mindere gewicht van den door den Staat in iedere betrek king gevorderden dienst, een maatstaf behoort te zijn, ter bepaling van de in iedercn rang toe te leggen traktementen. Wat wij slechts willen aantoonen is het feit, dat, onder de tegen woordige omstandigheden, voor de Infanterieofïicieren het mes van twee kanten snijdt, waarvan in het minst niet sprake zoude behoo- ren te zijn tegenover officieren als b. v. die van de Intendance, die indertijd geen zwaarder examen aflegden, doch niettemin een groo- ter traktement genieten en steeds eene meer vlugge promotie maken. Opdat men de strekking van ons opstel alleszins juist beoordeele, achten wij het dienstig, alweder te verklaren, dat wij aan onze kanteraden van de andere wapens en diensten de grootere begenadiging niet in het minst misgunnen, maar dat het ons alleen te doen is, om voor de sedert geruimen tijd verongelijkte Infanterieofficieren eene lans te brekenvoor hen, die zoo ruim aandeel hebben in de n n =z n n O O CO v-H V)

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 305