372 Staf F. C. E. Meijer, en de Commandant van liet rechter-half 3e Bat. Inf., genoemde Majoor Diepenheim, maakt er melding van in zijn rapport, waarin o. m. het volgende voorkomt: „Den anderen morgen (8 Maart 1876) kreeg ik van den Overste „Meijer de opdracht, met de colonne eene verkenning te maken „naar Biloelen tusschen Kajoe-Lë en Atoé een geschikt punt te zoeken „voor eene versterking. Kapitein Meijer der opname werd mij als „stafofficier toegevoegd, ook met het oog op het kiezen van genoemd „punt. „Na afloop der verkenning keerde ik met mijne colonne naar Lam- „baroe terug. Een geschikt punt voor onze vestiging tusschen Kajoe- „Lë en Atoë was gevonden, en aan den Overste M e ij er opgegeven." In verband met het bovenstaande, vind ik nu ook nog in mijne aanteekeningen op 9 Maart 1876 het volgende: „Zoodra de post Lambaroe voltooid is, zal tusschen Atoë en Kajoe- „Lë nog een post worden opgericht op de plaats, bij den Majoor „Visser bekend. Eene compagnie van het 6e Bat. Inf., thans nog „te Atoë, zal dan later bestemd worden, om dien nieuwen post te „bezetten." De bovenaangehaalde opdracht aan den Majoor Diepenheim en Kapitein M e ij e r is voor zoover ik kan nagaanniet schriftelijk geweestevenmin heb ik andere schriftelijke rapporten ontvangen van den uitslag der opdracht dan diewelke boven door mij zijn aange haald en ik wensch mij dan ook tot rechtvaardiging van hetgeen ik schreef op bladz. 9 en 150 van mijn boek, met betrekking tot de keuze van het terrein voor den op te richten post Atoë-Noord, alleen te beroepen op mijne aanteekeningenwaaruit ik later bij het opmaken der rapporten de gevolgtrekking heb gemaakt, dat den Majoor Visser, vóór de oprichting van den posthet door den Majoor Diepenheim en Kapitein Meijer uitgekozen punt, op de eene of andere wijzewas bekend gemaakten wel door den persoon zeiven aan wien in hoofdzaak het onderzoek was opgedragen. In zijn aan mij gericht schrijven ontkent de Luitenant-Kolonel Visser dit evenwel. Ik heb niet de minste reden om aan zijne geloofwaardigheid te twijfelenen ben dan ook volkomen bereid, het door mij op boven-

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 383