384 zijn allo duplicaten, triplicaten en quadruplicaten minstens geheel over bodig. Niet in gebruik zijnde, worden deze boeken in de compagnies- papierkist gedeponeerd.] 2°. Uit een alpbabetischen bladwijzer, waarop voorkomt 's mans folio, zijn naam, escouade en gedrag, op de navolgende wijze ingericht. Folio A. Escd. Bijzonder heden. Folio M. Escd. By zon der- li eden. Folio R. Escd. Bijzonder heden. 7 Aclien- beek. II Goedver- kooper. 14 Muller. YI Yrij v. uit pakken. 2 Reur- hos. II 2e klasse van mil. discipl. Zulk een bladwijzer is een noodzakelijkheid, daar het inschrijven der manschappen in de volgorde van den indeelingsstaat, bij de vele mutatiën, in de praetijk, zonder telkens de kleedinglijst te vernieuwen, een onmo gelijkheid blijkt te zijn. 3e. Uit tal van folio 's [zie het model op bladz. 386 en 387] welke, op de voorzijde, aan den bovenkant, den naam van den man en de bijzonderheden vermeldende, bestaan uit een opsomming der goederen in een meer logi sche volgorde, waarvan de in- en bijschrijving, door de horizontale lijnen, niet weinig vergemakkelijkt wordt endoor de telkens van een restant voor afgegane en gevolgde opengelaten veranderingsrubrieken, die minstens voor een heel jaar hunnen dienenvbrgissingen bijna onmogelijk worden, terwijl daarmede, en dit is een der grootste voordeelen, ten allen tijde eene juiste opgave van en een gemakkelijk overzicht op 's mans goederen wordt verkregen. Onder aan elke rubriek, die altijd op staanden voet moet worden bij geschreven, komen als waarborg de parafen van sectie- en pelotons-com mandanten te staan. Voor alle zekerheid wordt bij deze invulling gebruik gemaakt van de algemeen bekende teekens -f- en Op de achterzijde slaat „De in mijn bezit zijnde goederen zijn vermeld in liet:" en verder benoden een heele reeks van: „Rest: op188." Deze staat wordt echter alleen bij indiensttreding, vernieuwde opname en overgave door den man afgeteekend en diens liandmerk door den pe lotons-en don sectiecommandant gelegaliseerd. Verlaat de man het korps, dan wordt doodeenvoudig het blad langs de streep naast het woord „folio" uitgeknipt en bij de korpsbescheiden gevoegd. Deze bladen van aankomende manschappen worden aan de smalle slechts met het woord „folio" voorziene papierstrooken gehecht, welke door

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 395