82 „komstig de inrichting van liet schip in hutten gelogeerd, waarin „voor ieder een slaapplaats moet zijn. De officieren hebben toegang „tot de kajuit of de gezelschapszaal van het schip." „Yoor de Europeesche onderofficieren wordt van de tot logies voor „de mindere militairen bestemde ruimte een gedeelte afgeschoten, „wanneer voor die onderofficieren geen afzonderlijk verblijf beschik baar is. Dit logies moet de noodige slaapplaatsen bevatten en „tevens voldoende ruimte als verblijf over dag." „De voor nachtverblijf bestemde hutten moeten van de gebruikelijke „meubels, zoomede van hut- en kooigoederen voorzien zijn voor ieder „der daarin te logeeren personen Yoor het administratief kader moeten „afzonderlijke hutten worden aangewezen, waar gelegenheid bestaat „om dagelijks de administratie bij te houden." „De mindere militairen logeeten tusschendeksde Europeanen „zooveel mogelijk afgezonderd van de Inlanders. „Bij groote transporten kan ook het dek tot logies worden gebruikt „mits de militairen daar behoorlijk tegen zon en regen beschut zijn. „Den Europeanen wordt alsdan bij voorkeur het tusschendek als „logies aangewezen." „Worden met hetzelfde schip ook koelies of dwangarbeiders over gevoerd, dan moeten deze zich op een afgezonderd gedeelte van het „schip ophouden." „Yan het logies der mindere militairen, dan wel op een daarvoor „geschikte plaats aan het dek wordt, in overleg met den Geneeskun digen Dienst, een ziekenboeg met onmiddellijk daaraan grenzend logies „voor het hospitaalpersoneel afgeschoten. De ziekenboeg moet voor dien zijn van vaste slaapplaatsen voor de zieken „Wanneer op een schip Europeanen en Inlanders worden overge voerd, dan moet voor hen afzonderlijk gelegenheid tot kooken „bestaan. Zijn de scheepskombuizen daarvoor onvoldoende, dan „wordt daarin vóór het embarquement voorzien." „Yoor de werklieden behoort in het tusschendek of aan dek eenige „ruimte beschikbaar te wezen, waar zij herstellingen aan kleeding, „ledergoed en uitrusting kunnen verrichten". „Ook moeten nog de noodige strafkamers worden getimmerd, waii- „neer daarvoor geeue localiteit aanwezig is, alsmede privaten, welke

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 43