NAAR AANLEIDING YAN METIS' „DA CAPO Een overdruk van Metis' opstel, getiteld: Da Capo (zie I. M. T. N° 2 van 1884), werd ons door de Redactie toegezonden. "Wij zeggen der Redactie dank voor die oplettendheid. Metis, die gevolg heeft gegeven aan onze roepstem, en die zoo veel kostbaren tijd heeft besteed, om in het Indisch Militair Tijd schrift het Militair Recht te behandelenhad wellicht verwachtreeds eerder uit onzen mond de waardeering van zijn loffelijk streven te vernemen. Maar wij zwegen. Waren wij daarom overtuigd, dat al, wat wij aanvoerden over de voorloopige of korps-onderzoeken, door Metis wederlegd is, op zoo danige wijze, dat wij openlijk onze beschouwing zouden behooren in te trekken? De beschouwingen van den geachten Schrijver in N°. 7 van den jaargang 1882 van het I. M. T. en nu weder in het tweede nommer van dit jaar zijn warme pleidooien voor het behoud van uitgebreide voorloopige of korps-onderzoeken. Schrijvers wensch, dat de militaire wetten herzien betere begin selen daarin mogen worden neergelegd een andere geest die wetten beziele; wij sluiten ons daarin bij hem aan en hopen dat die wensch vervuld moge worden. Maar te vergeefs zochten wij naar wettelijke bewijsgronden, dat de argumenten, die wij aanvoerden tegen de wijze, waarop thans de korps-onderzoeken gehouden worden, niet steekhoudend zijn. De Schrijver duide het ons niet ten kwade, dat wij zijn beroep op art. 210 van het Crimineel AYetboek niet voetstoots durven aannemen, om bij de militaire proces-voering het Burgerlijk Wetboek van Strafvordering te volgen, wanneer de Rechtspleging bij de Land macht op sommige punten zich niet duidelijk genoeg uit. De stellige

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 449