33 „zoodanig moeten betimmerd zijn, dat de ingescheepte militairen en „personen daarvan gebruik kunnen maken, zonder gevaar van over „boord te vallen." In het logies van de mindere militairen worden tegen de „dekbalken of den binnenwand van het schip latten gespijkerd tot „berging van ransels, broodzakken en wapening." „Yoor de berging van de wapens kunnen ook rekken in het logies „worden aangebracht." „Een en ander moet zóó ingericht zijn. dat de wapening behoor lijk voor beschadiging is gevrijwaard, en de militairen ten allen tijde „in de gelegenheid zijn hunne wapening en uitrusting te onderhouden." „Voor het opbe waren van de in gebruik gegeven kooi-en baksgoe- deren moet gelegenheid bestaan." Het logies van militairen moet steeds behoorlijk verlicht „zijn. Voor de luchtverversching en de zindelijkheid van dat verblijf „wordt steeds de meeste zorg gedragen. De noodige luikenpoortjes „koelzeilen en dubbele zonnetenten moeten vóór de inscheping aanwe zig zijn." „Omtrent buitengewone maatregelen tot het reinigen van het ver blijf der troepen wordt door den commandant der troepen met den „gezagvoerder van het schip in overleg getreden." „De meeste voorzorgen worden genomen tegen brandgevaar." „De schepen moeten voorzien zijn van de noodige reddingsboeien „en van voldoende sloepen om de opvarenden op te nemen." De troepen worden compagniesgewijze in bakken ingedeeld, „zooals aan boord van schepen gebruikelijk is daarbij zorgende dat het kader eu de minderen van een escouade een of twee bakken uitmaken." „Bij gemengde compagnieën of detachementen worden de mili tairen volgens de landaarden in afzonderlijke bakken ingedeeldde „Europeesche korporaals van een inlandsche of gemengde compagnie „of detachement vormen een afzonderlijken bak of worden toegevoegd „aan bakken van gelijken landaard." „De Europeesche onderofficieren gebruiken hun maal gezamenlijk in „het voor hen bestemde logieskoelies en dwangarbeiders worden „op gelijke wijze als de militairen in bakken ingedeeld; de mandoors „bij de bakken hunner ondergeschikten." 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 44