34 Bij groote transporten wordt het eten voor den troep door „daarvoor aangewezen manschappen gekookt. Het toezicht daarover „wordt gehouden en de wijze van verstrekking geschiedt zooals in het „Reglement op den Inwendigen Dienst is voorgeschreven. Zijn de „noodige baksgoederen in gebruik gegeven, dan wordt het eten „baksgewijze uitgedeeld. Een man per bak wordt alsdan, bij toer beurt, aangewezen om het eten te ontvangen. Deze zorgt voor het „schoonmaken en het opbewaren van de baksgoederen. De baks- commandant is met het toezicht belast." Gedurende den overtocht wordt de dienst der troepen zoo- „veel mogelijk geregeld overeenkomstig het Reglement op den In- „wendigen Dienst en in verband met de bijzondere toestanden en „met de regelingen, welke door den gezagvoerder van het schip ten „opzichte van het scheepsvolk zijn gemaakt." „In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op de zindelijkheid „van het lichaam der manschappen." „Op bepaalde dagen wordt gelegenheid gegeven de kleeding te wasschen." „Het onderhoud van wapens en uitrusting vereischt bijzonder toezicht." „Indien de noodzakelijkheid daarvoor bestaat, kunnen de troepen „gedurende den overtocht worden belast met het aanmaken van ran- „djoes, schanskorven, stormladders, enz." „Wanneer wijders de gelegenheid daarvoor gunstig is, worden de „troepen van tijd tot tijd bezig gehouden met theorieën." Tot het handhaven van de orde aan boord, tot het houden „van toezicht op het gebruik van drinkwater, op het nakomen van „de voorschriften ter bevordering van de zindelijkheid en ter voor- „koming van brandgevaar wordt een wacht aan dek geplaatst, waar- „van de sterkte in verband met het aantal schildwachten en de „sterkte van den troep wordt bepaald." „De wacht is met kap- of zaagmes gewapend. De aflossing ge schiedt om de 4 uren, op dezelfde tijdstippen als dit voor het seheeps- „vollc is bepaald." „De consignes voor den commandant dor wacht en voor de schild- „wachten worden door den commandant der troepen samengesteld." „Wanneer door een der wachthebbende scheepsofficieren daartoe

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 45