BOEKAANKONDIGING, De Marine-begrooting voor 1884, wat BETREFT DE UITGAVEN VOOR TORPEDO-MaTE- riaal. Door L. C. Rovers, Luitenant ter zee, gedetacheerd bij den Marine-Torpedo- dienst. Tweede druk. Nienwediep, J. C. de Buisonjé Zoon. 1883. De torpedo-quaestie is voor Nederland en zijne koloniën eene uiterst belangrijke aangelegenheid. Dat vele personen daarin dan ook belang stellen, blijkt voorzeker uit de omstandigheid, dat van de bovengenoemde brochure de eerste druk in ongeveer acht dagen geheel was uitverkocht. Wij ontvingen dan ook eerst van den tweeden druk een exemplaar ter aankondiging. O O Nederland is volgens den Schr. bij geen land ten achter gebleven in de aanschaffing van torpedobooten en wij moeten toegeven, dat twee en twintig torpedobooten voor eene kleine mogendheid reeds een vrij groot aantal is. Bij vergelijking met groote mogendheden maken wij een niet al te dwaas figuur. Daaruit blijkt alweer, dat alles zoo slecht niet is, als men dit wel eens voorstelt. Met genoegen lazen wij ook onlangs Hollands strooinbevestiging van Fritz Hoenig, waarin veel met lof vermeld wordt. Wij vinden bij de Italianen, die zooveel kust te bewaken hebben, dat zij zich voorstellen, 10 ramkruisers en 90 torpedobooten te bezitten, maai er thans 50 bijeen hebben. Rusland heeft daarentegen reeds meer dan 100 torpedobooten. Oostenrijk, steeds beducht voor zijne veiligheid aan de Adriatische kusten, doet zooveel mogelijk om zijne vloot door torpedo's en torpedo booten te verbeteren en te vermeerderen. Frankrijk blijft bij andere mogendheden niet achter en vooral Enge land, dat tegenover Amerika en Rusland vooral ter zee machtig moet

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 489