504 teeken zelf door een rood paspoort niet verbeurd wordt. De sujetten toch, aan wie het paspoort La. B wordt uitgereikt, mogen zonder overdrijving onder de zoodanigen worden gerekend, bij wie het gevoel van eer is uitgedoofd; en zulke individuën, aan wie, zoo- lang zij in de 2° kl. van militaire discipline waren geplaatst, het ridder kruis tijdelijk ontnomen is geworden, zullen nu bij voortgaand slecht gedrag uit het Leger worden verwijderd onder teruggave van dit kruis, met recht tot het dragen der Koninklijke belooning, die voor ieder militair het hoogste sieraad uitmaakt Naar onze bescheidene meening is voorziening ten deze noodig. Alvorens afscheid te nemen van artikel 7, wenschen wij nog iets in overweging te geven. Er zijn liederlijke gedragingen, die op zich zelve staande aanleiding kunnen geven, een soldaat in de 2e kl. van mil. discipline te plaatsen volgens art. 31 van het Reglement van Krijgstucht behoeft o. i. daar bij van herhaling geene sprake te zijn, en terecht. Wij bedoelen clat misdrijf, hetwelk, wanneer het 't karakter van openbaarheid bezat, niet krijgstuchtelijk zou worden afgedaanook niet de poging daartoe. Worden onze beschouwingen niet door het Legerbestuur gedeeld, dan ten minste ten aanzien van deze laatste categorie van mili tairen hopen wij, dat wanneer zij anders dan wegens verbeterd gedrag een der strafdetachementen van het Leger moeten verlaten, dit nooit anders geschiede dan door middel van een briefje van ontslag. Mochten onze beschouwingen de goedkeuring verwerven, dan zullen zij ook moeten leiden tot herziening der Statuten van de Militaire Willemsorde. Om vele reclames te voorkomen, zou dit ook geen onnut werk zijn Art. 9. Hier leeren wij, wie, zonder voorafgaande vergunning van het Le gerbestuur, uit de sterkte van het Leger worden gevoerd. Aller eerst worden genoemd: Zij, die na langer dan 28 dagen te zijn vermist of boven hun verlof te zijn uitgebleven, zonder bij hun korps te zijn teruggekeerd, zich elders hebben aangemeld, of op gevat zijn geworden. Het kan gebeuren, dat een militair zich op marsch begeeft van

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 515