44 „circonstances oü cette grande rapidité de tir devra êfcre utilisée sont „aussi celles oü l'émotion est la plus forte, on pourra compter sur „la confiance plus grande qu'inspire a l'homme la possession d'une „provision de cartouches facilement utilisable.'' En verder, hoewel dit eigenlijk betrekking heeft op wat wij hier boven reeds hebben behandeld „Aujourd'hui, ces armes sont inférieures a celles de l'autre type, „comme simplicité de construction, comme solidité, comme durée. II „y a augmentation du nombre des pieces du mécanisme et certains „d'entre elles remplissent des fonctions plus étendues, d'oü nécessaire- „rnent une usure plus grande et des degradations plus fréquentes. „Et cependantil a été constaté, lors de l'inspection de toutes „les armes en 1873 en Suisse, que la grande partie des reparations „importantes provenaient du système de fermeture, plutót que du „mécanisme de repetition". (1) Het beginsel, dat bij Sita Dewi kennelijk in zijn geheele be schouwing de overhand heeft, is vermeerdering van vuursnelheid. Werkelijk is dit beginsel ook bij het overgroote gedeelte der voor standers van repeteergeweren het heerschende, en alleen aan dat beginsel schrijf ik dan ook toe, dat men van repeteergeweren is gekomen tot enkelladers met losse magazijnen of snelladers. Men is daardoor m. i. afgeweken van het ware grondbeginsel der repe teergeweren, zoo duidelijk omschreven in de boven aangehaalde woor den van den majoor Pecquereau: geen directe vermeerdering van vuursnelheid, maar meer bepaaldelijk vuur vaar dufheid in des cir- constances exceptionnelles Vooral voor ons meen ik, dat dit beginsel op den voorgrond moet treden- Eigenaardig komt mij dan ook de aanhef voor van het aan Italië gewijde hoofdstuk in het reeds meermalen genoemde werk: „Dieüepetir Gewehre." Daar toch leest men (blz. 209) „Die Béschaffenheit des Italienischen Kriegsschauplatzes wird einen „Gebrauch der Infanterie-Waffe auf weiten Abstiinden nur höchst „selten gestatten; sehr oft werden die Gegner unerwartet in dem „bedeckten Gelande auf nahe Entfernung zusammentreffen, in welchem (l) Revue Beige, 1877, No. 1. Les armes portatives actuelles en Europe; blz. 176.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 55