- 606 en dat, waaruit eene brigade bestaan moet, welke speciaal ter be diening van een optisch telegraaftoestel wordt aangewezen. Yoor de uitvoering der seinen heeft men bij de seinmiddelen dei- eerste groep één man noodig die de seinvoorwerpen uitzoekt en aanslaat en éen die ze ophijscht. Evenzoo bij de tweede groep, wanneer met manden of andere voor werpen geseind wordt en men slechts een of twee seintouwen heeft. Bij gebruik van zes seintouwen, zoo ook van den seinpaal met wijzers, kan men echter met één man volstaan. Bij het seinen met de middelen der derde groep heeft men slechts één man voor de uitvoering noodig. Yoor de samenstelling eener seinbrigade is evenwel meer perso neel noodig. In de eerste plaats moet men daarbij in aanmerking nemen, dat om in een geregelden dienst te voorzien, een telegrafist noodig is om de telegrammen in ontvangst te nemen, zoo noodig in seinteekens over te brengen, het antwoord op te teekenen en te ver zenden, en een en ander te registreeren. Verder heeft men noodig een persoon die als waarnemer der seinen dienst doet en toezicht houdt op de bediening der toestellen, en zoo als boven gezegd is, een of twee seingevers. Bovendien heeft men een gelijk aantal personen voor aflossing noodig. Het bovenstaande geldt nog slechts alleen voor de correspondentie tusschen twee seinposten. In het algemeen kan men als regel stellen Yoor het seinen met de middelen der le groep zijn benoodigd: 1 telegrafist, 2 seingevers en zooveel waarnemers als er stations kunnen gezien worden, waarmede men direct in correspondentie kan komen. Yoor het seinen met de middelen der 2° groep heeft men hetzelfde personeel noodig, behalve in geval men met wijzers of zes seintouwen werkt in welk geval met één seingever minder kan volstaan worden. Bij de seinmiddelen der 3° groep worden vereischt eveuveel tele grafisten, seingevers en waarnemers als er stations kunnen worden gezien. Daar het seinen met vlaggen echter vermoeiend is, doet men goed het aantal seingevers te verdubbelen. Yoor de samenstelling eener seinbrigade neemt men het dubbele aantal personen als hierboven is opgegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 617