633 Bij marschen wordt als regel aangenomen de linkerkant van den weg vrij te laten voor het passeeren van ordonnancen als anderszins. Het is regel, om met verdubbelde rotten te marcheeren. Om de vermoeienissen der marschen gelijkelijk op allen te doen drukken, marcheeren bij elk bataljon de compagnieën om beurten aan het hoofd. Yan signalen wordt alleen gebruik gemaakt, om een troep te alar meerenwil men de manschappen slechts verzamelen, dan geschiedt dit door middel van „fluitjes." De uitvoering van eenig bevel mag nimmer worden uitgesteld; wanneer op het uur van afmarsch de hoogste officier toevallig afwezig- is marcheert de troep af onder het bevel van den in rang volgenden officier. Op marsch wordt na iedere 50 minuten, gedurende 10 minuten gerust; de gemiddelde snelheid waarmede infanterie zich behoort te bewegen, is 4 K. .VI. in het uur, de rusten daaronder begrepen. Eene groote rust wordt slechts dan genomen, als de marsch langer dan 5 uur duurt en 2/3 of 3/4 van den weg is afgelegd. Achter elke groote marschcolonne marcheert boven en behalve de achterhoede, een detachement, onder het bevel van een officier, dat uitsluitend heeft te zorgen dat er geen achterblijvers zijn. Een dienst wordt geacht volbracht te zijnvoor eene buitenwacht of een detachement, wanneer de grenzen van het kantonnement of bivak overschreden zijn; voor eene „garde intérieure", wanneer zij op hare plaats is aangekomen en voor eene werkbeurt in het kan tonnement of bivak, wanneer het werk een aanvang genomen heeft. Een officier of soldaat haalt geene dienstbeurt in, waarvoor hij wegens ziekte niet gekommandeerd is kunnen worden. Op veldwacht lost men van de dubbelposten slechts één man te gelijk af, opdat de nieuw optredende man door zijn kameraad, die is blijven staan, omtrent alles, wat van belang te achten is, kan worden ingelicht. Dezelfde post wordt zooveel mogelijk door dezelfde manschappen bezet. Des daags moet er altijd eene patrouille aan de wacht gereed

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 644