656 schot door het laden ontstaat. De soldaat zal steeds gereed zijn te vuren, en in staat voor een korten tijd een zichtbaar doel met een dicht vuur te overstelpen, dat niet alleen door de plotseling aanvan gende materieele uitwerking, op het moreel een geheel bijzonderen invloed uitoefent, maar ook daardoor van meer beteekenis kan zijn dan het vuur van den gewonen achterlader, omdat de enkele schut ter, door het verkorten van den tijd, tot laden noodig, meer tijd tot richten heeft. De tijd tot laden toch is bij de nieuwste stelsels zoo verkort, en de hiertoe noodige krachtsinspanning zoo verminderd, dat men er reeds aan gedacht heeft bij het magazijnsvuur het laden in den aanslag te doen geschieden. Aldus wordt, behalve het grijpen der patronen in de patroontasch, benevens het leggen er van in den bak, ook nog het afzetten, en weder opwaarts brengen in den aanslag, voor den duur eener reeks van schoten onnoodig gemaakt. Yan de stelsels der laatstgenoemde soort zijn ons tot nu toe slechts drie be kend geworden: de uitvindingen van Spencer en Lee (Ilion), Beutter (Reutlingen), Wilhelm Buttermilch (Breslau). (2) De „Revue militaire de l'étranger" van 15 Maart 1883, bevat, onder den titel „Les fusils a magasiu en Allemagneeen opstel waaraan wij het volgende ontleenen: „De Duitschers zijn geen voorstanders van een langzaam, aanhou dend en in dichtheid toenemend vuur; de werking van het geweer vuur moet, naar hun oordeel, zich slechts doen gevoelen gedurende de min of meer vluchtige oogenblikken, waarin het kans heeft de meeste resultaten te weeg te brengen. Yerder, moet het in alle om standigheden plotseling, onverwacht en krachtig zijn, om steeds een aanvallend karakter te hebben. Deze werking kan zich dus, aange zien men spaarzaam met de munitie zijn moet, slechts doen gevoelen gedurende vrij korte, achtereenvolgende oogenblikken, gescheiden (2) Dit geweer wordt niet gemeld in bovengenoemd werk. De beschrijving er van is te winden in „Der Waffenschmied een weinig bekend geillustreerd tijdschrift, dat om de veertien dagen verschijnt, en slechts 2,50 kost. Men vindt er beschrijvingen in van de meeste nieuwe uitvindingen op het gebied der wapenfabricatie. Met het ge weer Buttermilch kan men 14 schoten in den aanslag achtereen doen, waarna het magazijn, dat de hulzen der verschoten patronen bevat, door een nieuw gevuld ma gazijn vervangen moet worden. Bedoeld geweer schijnt ons toe onpractisch te zijn voor oorlogsgebruik, o. a. omdat het niet stevig is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 667