EEN PROTEST. In numero 5 van het Indisch Militair Tijdschrift lazen wij met zeer gemengde gewaarwordingen eene critiek van den, als hardnek- kigen partijganger en voorvechter van den generaal van Swieten algemeen bekenden heer H. A. A. N., over de belangrijke brochure der „koloniale geldverspillingen", waarvan de schrijver en dit is goed beschouwd het zwaartepunt geen vriend, lees blindelings gehoorzamende aanhanger, van den generaal Van Swie ten schijnt te zijn (zie pag. 547). Wij voor ons begrijpen zeer goed dat de redactie van een tijd schrift als het onze, boven allen partijgeest verheven moet zijn en liefst geen kleur moet bekennen. Toch hebben wij in dit geval met leedwezen aan den voet van het stuk de bemerking gemist, dat de redactie het stuk wel uit onpartijdigheid heeft opgenomen, maar zich voor de consequenties niet verantwoordelijk stelt. (1) Want wat zal het uitwerken, vragen wij ons af, na de lezing van dit met zoo veel zaakkennis geschreven en met zoo vele schijn bare waarheden doormengde stuk, dat de handelingen van allen, die (1) Ofschoon deze opmerking ann het adres van den afgetreden redacteur gericht is, -wenscht de nieuwe redactio de gelegenheid niet te laten voorbijgaan haar gevoe len ten deze mede te doelen. De geachte inzender schijnt te vooronderstellen en wij weten dat hij daarin niet alleen staat dat de redactie zich verantwoordelijk stelt voor alle in het Tijdschrift geuite opinies. Dit is niet het geval. Zij beoor deelt hoofdzakelijk den vorm en de waarde der ingezonden stukken en laat verder iedereen zooveel mogelijk in zijne meening vrij, zonder, wanneer die met de hare verschilt, daarvan door noten te doen blijken. Alleen op deze wijze kan naar hare meening het Tijdschrift blijven wat het tot heden was: „het orgaan van het Indisch leger." Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 109