KERICHTEN EN MEDEDEELINGEN. 109 I- M. zeildoek a f 1.00 de Mf 0.50 vel. Indisch zoolleder a f 12.80 het vel1.60 paardenleder voor bovenleder a f 5.00 het vel. 0.65 4 Gespen a f 0.025 per stuk0.10 Aan garen enz. 0.35 Totaal. f 3.20 Voor de door den inkoop in het groot en het gebruik van den afval te verkrijgen voordeelen aftrekkende. 0.80 Rest. f 2.40 en voor het aan de gedetineerden voor ieder paar schoenen uitbetaalde werkloon en onderhoudskosten daarbij voegende, f 0.35 wordt het totaal bedrag waarvoor deze schoen aan het leger te leveren zoude zijn2.75 De voordeelen, aan dit schoeisel verbonden, zijn le. eene goede, door den gebruiker te regelen, aansluiting om den voet; 2e. de mogelijkheid, om zich daarmede zonder slobkousen in zware klei en modder te bewegen; 3e. het oogenblikkelijk uitlaten van het water, gepaard aan een spoe dig droog worden, zonder de voor den voet zoo schadelijke hardheid; 4e. het gemakkelijke onderhoud; 5e. de geringe prijs van aankoop en aanmaak en van de aan slechts kleine onderdeelen te bewerkstelligen reparatiën. Het insteken van den pantalon geschiedt door, terwijl men den schoen met den hak op den grond plaatst en met de punt naar boven richt, de pantalon in de breedte te strekken en met een gladde vouw naar binnen te slaan, waarbij het uiteinde in de holte tusschen hiel en enkel komt te liggen. C. SR. Do Landtorpedo van Zubovits. {Met schets). De landtorpedo van Zubovits (zie plaat II) heeft van buiten de ge daante van een gewoon houten kistje voor meet-instrumentenen bestaat uit het slot, dat de ontploffing veroorzaakt, en de lading van Trauzl'sche spring-gelatine (een nitroglycerine praeparaat). Beide zijn elk in een

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 120