134 vlaggen hadden aangesloten, en verder een soort militaire grens tussehen Tong King en ChiDa te vormen, door gewapende hulp troepen uit de bevolking samen te stellen. In het eerste slaagde hij ten deele; van het laatste werd echter geheel afgezien toen die hulp troepen hunne totale onbruikbaarheid voor den vijand getoond hadden. Tot de overtuiging gekomen dat het verzet slechts te dempen was door geweld, stelde hij zijne Regeering voor, versterking te zenden om geheel Tong King van vijanden te zuiveren. Het ministerie Ferry durfde echter met zulke onbestemde en ver strekkende plannen niet voor de Kamers verschijnen. Harmand werd dan ook in zijne volmacht beperkt en aan Courbet het geheele op perbevel gegeven. Deze kreeg aanschrijving om voorloopig niet offensief te werk te gaan, maar zijne troepen marschvaardig te houden, totdat er versterking uit Frankrijk zoude zijn aangekomen, om dan met overmacht Son Tay en Bac Ninh aan te vallen. Die verster kingen kwamen successievelijk op het oorlogsterrein aan, zoodat in het begin van November nominaal 7950 man in Tong King en 700 man in Hué vereenigd waren Ook werd er medio November eene kleine cavalerie-afdeeling (60 chasseurs d'Afrique met 50 paar den) naar Tong King gezonden, waarop de admiraal Courbet had aangedrongen, daar hij aan het gemis van dit hulpwapen het weinige succes toeschreef, dat de Franschen tot nu toe op hunne vijanden Als volgt ingedeeld. 6 bat. marine-infanterie a 4 comp. van 150 man 3600 man- 6 comp. Annamietisehe tirailleurs 200 1200 leMarsch- (1 bat. vreemden-legioen600 regiment. 2 Algerijnsclie tirailleurs 620 1240 2 landingstroepen a 4 comp. zeesold. 150 v 1200 61 batterij marine-artillerie a 125 810„ 8650 Ook waren er uit Frankrijk eenig berggeschut, eene genie-afdeeling en 13 Hotchkiss- revolverkanonnen van 37 m. M. naar Tong King gezonden. De krijgsmacht werd op transportschepen met stoomvermogen, gedeeltelijk uit Toulon, gedeeltelijk uit Algiers en Saigon overgevoerd. De reis van Toulon naar Tong King duurt 45, die van Saigon naar Tong King 8 dagen. Aangaande het transport vonden wij o. a. aangeteekend dat 1200 man, den 25 Dec. uit Toulon werden overgevoerd met één transportschip. Het grootste transportschip der Fransche marine heeft 5400 tonnen inhoud.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 145