137 de eerste linie, het legioen en de landingstroepen de reserve. De vloot beschoot de vijandelijke werken. Toen de aanvallers na zwakken tegenstand de vijandelijke linie tot op 600 M. genaderd waren, werden de tirailleurs door een hevig geweervuur tegengehouden. Terzelfder tijd maakte de vijand zich gereed een tegenaanval op de linkerflank der Franschen te doen en deployeerde daartoe in de vlakte oostwaarts van de citadel, doch het legioen en de artillerie dwongen hem in de verschansingen terug te keeren. Van de buitenomwalling tusschen den weg naar Ha ïfoi en de rivier strekte zich eene linie versterkingen uit, waaruit een hevig artillerie-vuur op den aanvaller gegeven werd, dat den Franschen echter minder verliezen berokkende dan het vuur uit de achterlaadgeweren. Ten 1 ure n. m. was de strijd over de geheele linie in vollen gang de driehoek gevormd door de beide dijken en de retranchementen loodrecht op de rivier, was het aanvals-object. Daar had de vijand alle middelen der versterkingskunst in toepassing gebracht. Tegen 3 uur n. m. verzwakte het vuur des verdedigers merkbaar tengevolge van het vuur der schepen, waarop de bevelhebber dat vuur deed staken en het sein gaf tot den aanval op Phu Sa De twee batterijen op de beide dijken en de versterking welke ze verbond, werden in den eersten aanloop genomen, waarop de Franschen doordrongen tot de hoofdstelling. De turco's drongen haar binnen, doch stieten het hoofd voor eene barricade en trokken terugde tweede aanval werd weder afgeslagen, waarbij de vijand eenige ge vangenen maakte, welke gemutileerd werden. Eerst de derde storm gelukte waarbij een der aanvals-compagnieën een derde van haar effectief verloor. De laatste barricade werd echter te vergeefs be stormd en daar de duisternis begon in te vallen, liet de admiraal de genomen positie versterken om den volgenden dag den aanval te hernieuwen. Tot tweemalen toe beproefden de Zwartvlaggen des nachts de verloren positie te herwinnen, doch hunne aanvallen werden afgeslagen; tegen den ochtend ontruimden zij de geheele stelling bij Phu Sa en trokken achter den buitenwal terug. Terwijl de vloot den volgenden morgen voorwaarts stoomde om Lang Thung te beschieten en de Chineesche jonken te verdrijven, welke den vorigen dag tot de verdediging hadden medegewerkt, breidde

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 148