146 Het vuren onder het marcheeren, zoowel op één gelid als op twee gelederen, geschiedt op hetC°.Om te vurenversnelde pas Marsch, waarop de manschappen met vlak gebrachte geweien aan- marcheeren en het geweer onder het loopen laden of herladen. (1) Op de Cos.Divisie Peloton enz.) Halt, wordt halt gehouden en aangesloten. Op de Cos.Jan, vuur, versnelde pas Marsch, wordt ver volgens aangelegd, gevuurd en weder doorgemarcheerd, waarbij de geweren herladen worden. Moet de knielende, zittende of liggende houding worden aangenomen, dan geschiedt dit door de geheele compagnie. Het liggende vuren, dat zoowel door de geheele compagnie (zie het formeeren op één gelid), als met het voorste gelid alléén, kan beoefend worden, geschiedt, zoo mogelijk, opgelegd. In vele gevallen is het noodig, dat de C.-Ch zich bij het vuren boven den wind plaatst om de uitwerking der schoten na te kunnen gaan. Op afstanden, waar de baan niet meer geheel bestrijkend is, dus boven standvizierschotsafstand mag in den regel niet gevuurd worden, alvorens de rook is opgetrokken en de manschappen nauwkeurig gericht hebben. De C.-Oh kan telkens, wanneer hij daartoe geschikte doelen bemerkt, het vuur doen openen door de scherpschutters der compagnie hij commandeert daartoe als de compagnie stilstaat: Scherpschutters vuren oppassenhet is hierbij niet altijd bepaald noodig, dat hij de scherpschutters vóór laat komen. Moet onmiddelijk na de uitvoering eener beweging worden gevuurd, dan wordt zulks door het C0.: Om te vurenaangeduid; de man schappen maken alsdan vaardig, zoodra zij op de frontlijn zijn gekomen. Hierop kan dan dadelijk knielenzitten of liggen volgen (zie noot vorige blz.) Bij het vuren moet het voortrekken ten strengste worden tegengegaan. De grootste bedaardheid moet bij het vuren in acht genomen (1) Het overnemen van het geweer uit de positie van vaardig, het marcheeren met het geweer schuins voor het midden van het lichaam in de positie en het knielen daarin, hadden reeds sedert lang in de Recr.-School moeten voorkomen, daar dit be wegingen zijn, die in de practijk zich telkens voordoen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 157