147 worden. Manschappen wier geweren haperen, blijven stil staan, zoo zij zich in het voorste- en treden achterwaarts uit, zoo zij zich in het achterste gelid bevinden. De C.-Ck zorgt, dat een goede vuur- discipline wordt onderhouden. Pag 11 Achter 4 voegen: Het vermeerderen der frontbreedte en het formeeren der tirailleur linie bij den marsch in bataille. Uitv. Het formeeren van één gelid geschiedt even als bij het stilstaan met dit onderscheid, dat de bewegingen nu in den marsch verricht worden en het achterste gelid daarbij den looppas aanneemt. Ook het formeeren der tirailleurlinie met of zonder soutiens heeft op de zelfde wijze plaats. De escouades begeven zich, met uitzondering van de richtings- escouade die recht doormarcheertmet den looppas langs den kortsten weg naar hare plaatsen. Het formeeren der tirailleurlinie bij den marsch uit de flank. Marcheert de compagnie met verdubbelde rotten uit de flank en wil de C.-Ct. deze naar voren en tirailleur oplossen, dan comman deert hij[Oppassen] en tirailleurnaar beide zijden [rechts linksopmarcheeren Marsch. le. geval: Naar beide zijden. Uitv.: De rechter en linker escouades komen door opmarsch in de linie. De voorste nemen onderling den bevolen afstand. De P.-Ct. van het voorste peloton plaatst zich met den S.-Ct. der vier de sectie achter de rechter, de P.-Ct. van het achterste peloton met den S.-Ct. der derde sectie achter de linker halve linie. De C.-Ct. fungeert, als Linie-Comdt. (zie figuur IX). Kan door het terrein de opmarsch niet plaats hebben, dan komen de escouades door flankbewegingen bij opvolging in de lijn. (zie figuur X). 2e. geval: Rechts [links] Alles marcheert rechts flinks] op; de linker [rechter] of achterste

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 158