- 150 colonne op halven afstand] geschaard worden. [Zie figuur XV Toelichting: Deze formatie moet vooral bij oorlogsmarschen toe gepast worden. Pag. 15. Achter 10 voegen: Het formeeren der pelotonscolonne op het middenstilstaande en onder den marscli. C°Op het midden passen afstand] in pelotons colonne Marsch. Guide [op het midden.] Uitv. W.- C°De middelste sectiën blijven staan, de C'. der rech ter doet de zijne links-, die der linker de zijne rechts om maken. De P.-Ck die zich in het midden bevindt, treedt op als Comdh van het voorste, die welke zich op een der vleugels bevindt als Comdb van het achterste peloton. U.-C. De P.-C'. van het voorste peloton doet zijn peloton, zoo noodig, richten, de S.-C". geleiden hunne sectiën door zwenkingen met rotten links en rechts en daarna met rotten rechts en links op den bedoelden afstand in colonne, waarna de P.-Cb het peloton doet richten. Wil de C.-C'. de colonne al dadelijk doen aanmarcheeren dan commandeert hijOp het midden in pelotonscolonne afmarcheeren Marsch, waarop het middelste peloton dadelijk aanmarcheert en de uiterste sectiën zich door den flankmarsch daarachter begeven. Heeft deze formatie onder den frontmarsch plaats, dan wordt om de gesloten colonne te formeeren door het voorste peloton den pas gemarkeerd als het zes passen voorwaarts gewonnen heeft en om de open colonne te formeeren door het markeeren van den pas van het achterste peloton, de anders altijd halve afstand naar gelang van het commando gewijzigd. ToelichtingDe gesloten pelotonscolonne op het midden komt na de marschcolonne in de eerste plaats in aanmerking voor marschen op het gevechtsveldzij is als de rendoz-vousstelling der compagnie te beschouwen. Pag. 16. Na 12 laten volgen:

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 161