151 Echelonsgewijze avanceeren en retireeren eerier colonne. C". Met sectiën pelotonsvoor achterwaarts echelonneeren— Marsch a. Met sectiën. Voortvaarts. Uilo. De voorste sectie gaat met den versnelden of looppas 50 passen voorwaarts, neemt daar op de meest geschikte wijze stelling en opent onmiddelijk het meest rationneele vuur op den vijand. Het staangebleveu gedeelte der compagnie tracht zich eveneens door dekking zoo veel mogelijk voor verliezen te vrijwaren. Zoodra het vuur der voorste sectie uitwerking gehad kan hebben, doet de C.-C'. door commando's, signalen of teekeus de daarop vol gende sectie oprukken, welke sectie, gedekt naderende, bij het pas- seereu van den alsdan zoo noodig het vuur al dadelijk geheel of slechts gedeeltelijk stakenden voortroep, den versnelden of looppas aanneemt en 50 passen voorwaarts snelt. Zoodra deze sectie zich op hare beurt genesteld en het vuur geopend heeft, marcheert het achterste peloton voorwaarts tot aan de plaats der vroeger uitgezonden sectie, welke bij het ver der avanceeren achter aanhaakt. Yan dat punt op nieuw cene sectie voorwaarts zendende kan men op deze wijze blijven voort gaan tot op het commandoVerzamelen—Marsch waarop de bewe ging eindigt. Achterwaarts. De achterste sectie blijft staan, neemt, achterwaarts front makende, op de meest geschikte wijze stelling en opent onmiddelijk het meest rationneele vuur op den vijand. De compagnie met den versnelden pas doormarchcerende, houdt, na ecuc tweede sectie op 50 passen in stelling achter gelaten te hebben, op 100 passen van de eerste halt en dekt zich. Zoodra het vuur der achterste sectie uitwerking gehad kan hebben, doet de C.-Ct. door commando's, signalen of teekens deze sectie met den versnelden pas op de achter haar gestelde sectie terugtrekken, welke laatste zoo doenlijk al dadelijk het vuur geheel of gedeeltelijk overgenomen heeft. De wederom eene sectie achterlatende compagnie kiest, zoodra de

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 162