6 Weijenbergh kreeg last met twee sloepen het eerst te landen en zijne manschappen en tirailleur op te stellen om zoodoende de overigen te beveiligen. Ten lli uur stond alles aan wal. Luitenant Christan, die van boord gezien had dat de versterking uit zware palissaden bestond, had de voorzorg genomen eenige bijlen, breekijzers en ijzerhouten handspaken van de Boni mede te doen nemen om, zoo de benteng van boven gesloten was zooals door de spionnen werd beweerd, niet geheel zonder hulpmiddelen te zijn. Hij deelde de colonne als volgt in Yoorhoede Commandant le luit. Tellings. 2° luit. Weijenbergh met 60 minderen, [Europeanen en Amboineezen]. Aan de voorhoede was een gids toegevoegd. Ook het van de Boni medegenomen pionniergereedschap was aan de voorhoede mede gegeven. Hoofdmacht Commandant le luit. Luyt. 2e luit. Yan den Ende met 79 bajonetten, [Europeanen en Inlanders.] Achterhoede: lc luit. Yan Swieten met 30 bajonetten, [Amboineezen en Inlanders]. De tandoes, acht in getal, bevonden zich tusschen den hoofdtroep en de achterhoede. De voorhoede kreeg in last om, voorafgegaan door eenige tirail leurs, te trachten zoodanig te naderen dat zij hooger of ten minste even hoog als de plaats der versterking uitkwam. Bij het zien der ver sterking moest zij een salvo geven om het geschutvuur van de Onrust te doen zwijgen, zich daarna bijaldien er op het plateau buiten de benteng nog ruimte overbleef en geene chicanes de nadering beletten, van de noodige schietgaten meester maken, daar doorheen vuur in de benteDg geven, en inmiddels met de medegenomen gereedschappen de palissaden los werken om zoodoende den bovenbouw te doen instorten. De hoofdmacht moest de voorhoede onmiddelijk volgen om, bij een aanval, de reserve uit te maken; de achterhoede zich zoodanig op stellen dat van de rugzijde niets kon naderen. Aldus tot den afmarsch ten pmstreeks lij uur opgesteld, maakte

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 17