214 een doel van 381 voet cn 86 man, op 2 voet onderlingen afstand geplaatst, een front van 440 voet. Als slotsom dezer beschouwingen betoogt the Army en Navy Gazette het groote voordeel van de mitrailleuse in een land waar de transporten en munitie-aanvulling moeilijk zijn. {Rev. Mil. de VEtranger). Transport der Russische berg-artillerie. Bij de gewone bergbatterijen wordt het geheele materieel in beginsel op draagdieren geladen, bij de rijdende batterijen worden de stukken enz. getrokken en volgt de bediening te paard. Bij wijze van uitzondering kunnen bij een korten marsch of bij verandering van stelling, de stukken bij de batterijen te voet met gebruikmaking van de lamoenberrie worden voortgetrokken. Voor het vervoer van den 3 ponder zijn 3 draagdieren noodig, één voor het stuk, één voor de affuit met as, één voor de raden en de lamoenberrie. Bij den 6,35 cm. komt daarbij nog een vierde draagdier voor het tweede stuk der affuit, die in twee deelen verdeelbaar is De munitiekistjes worden paarsgewijs gedragen. De draagzadels der Russische bergartillerie zijn allen aan elkander gelijk. Om het stuk voort te trekken wordt de lamoen aan de affuit bevestigd, het raderdraagdier daarin en het affuitdraagdier er vóór gespannen. Daar de rijdende batterijen gewoonlijk getrokken worden zijn daar bij voorwagens en één caisson per stuk voorhanden. De eersten bestaan uit een uitneembaar stel met 2 raden, voorwagenkist en aftuithaak. Tot het trekken van het stuk met den voorwagen zijn 4 trekdieren noodig. De tweeradige caisson, voor een driespan ingericht, heeft een dubbel zoo groote kist als de voorwagen, en kan 4 munitiekistjes opnemen. Wanneer het ondoenlijk is de stukken voort te trekken kunnen de rij dende batterijen hun materiëel ook door de trek- en rijpaarden doen dragen; stukken en caissons worden dan uiteengenomen en alle 56 trek paarden benevens meerdere rijpaarden met de onderdeelen beladen. Eerstgenoemden zijn daartoe van draagzadels voorzien, terwijl de rijza- Eene teekening met beschrijving van de Russische verdeelbare berg affuit wordt hier niet gegeven, omdat zij veel overeenkomst heeft met de thans hier te lande beproefd wordende, waarmede de Redactie hoopt weldra de lezers van het Ind. Mil, Tijdschrift te kunnen bekend maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 225