244 C° Op de linker rechterescoucide van het voorste peloton naar heide zijden en tirailleur Marsch. (Zie figuur XVIII). Pag. 26. Achter den laatsten regel voegen Staat de compagnie in colonne (met verdubbelde rotten) uit de flank, dan waarschuwt de S.-C'. der voorste sectie bij het rechts (links) voorwaarts in bataille komen, met rotten rechts (links) om te maken. Op het C°.Marsch, laat hij zijne sectie, die rechthoekig van directie verandertlangs zich heen trekkenhalt houden en richten. De S.-Cn. der anderen sectiën geleiden hunne sectiën langs den kortsten weg in de door de voorste sectie aangegeven lijn van bataille. Opmerking Op deze wijze schaart eene compagnie zich buiten een défilé in bataille. De gevechtspositie der compagnie. Moet de compagnie zelfstandig optredendan is het wenschelijk, dat zij uit alle formatiën in afwachting van verder te nemen disposi- tiën al dadelijk eene geschikte opstelling weet aan te nemendaartoe dient de normale gevechtspositie. le Stilstaande. C°.: 1 Voorwaarts in gevechtspositie Marsch. 2. Op de plaats in gevechtspositie Marsch. 2°. Mar cheer ende. In gevechtspositie voorwaarts marcheeren Marsch. Het aannemen der gevechtspositie uit de orde van bataille. Stilstaande voorwaarts. De voorste escouades formeeren 50 pas voorwaarts gaande, door schuius rechts en links te marcheeren, de tirailleurlinie; de vleugel escouades van het achterste gelid plaatsen zich langs de kortste lijn en op de gemakkelijkste wijze als soutiens op 50 passen achter de vleugels, en de twee middelste escouades als reserve op 100 passen achter het midden der linie. In den marsch zijnde, nemen de soutiens en tirailleur den looppas aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 257