245 Toelichting. Tegenover een Europeeschen vijand kan de onderlinge afstand het dubbelle bedragen. Het formeeren geschiedt zoo mogelijk altijd naar beide zijden. De C.-O. is hier weder commandant der tirailleurlinie; één der officieren commandeert de soutienlinie, een ander officier de reserve ("zie figuur XIX). Opmerking. Yoor de enkele gevallen, o. a. in het slepende gevecht, dat de tirailleurlinie niet het gevecht beslist en dus minder sterk moet zijn, staat het den C.-Ct. vrij, deze minder sterk te maken hij neemt dit dan in zijn comd0. op. Het aannemen der gevechtsstelling uit de colonne. a. Pelotons colonne. Xaar dezelfde comdos. en beginselen. Hierbij formeert het voorste peloton 50 pas voorwaarts gaande de huie, hetzij het uit de sectiën van de beide pelotons (op het mid den) of van één der pelotons gevormd isde voorste escouades van het achterste peloton worden soutiens en de achterste formeeren de reserve. Indeeling der officieren als voren, (zie figuur XX.) h. Sectie colonne. Het voorste peloton formeert de linie naar beide zijden door met de voorste sectie schuins rechts en met de 2" schuins links te marchee- ren, waarbij de achterste escouades links op marcheeren. De voorste escouade der 3° sectie wordt het rechter, de achterste het linker soutien; de laatste sectie vormt de reserve, (zie figuur XXI) Het aannemen der gevechtsstelling in hataille uit de flank met verdubbelde rotten.) Het voorste peloton marcheert, een afstand van 50 pas voor waarts gaande, en tirailleur op; de rechter (linker) escouades der 3 sectiën geven de rechter en linker soutiens, de achterste sectie for meert de reserve. Toelichting: Eigent zich het terrein daartoe, dan wordt hij voor keur de gevechtsformatie stilstaande aangenomen omdat de linie dan in den kortst mogelijken tijd geformeerd is; biedt echter een voorgelegen terreiudeel of voorwerp eene meer geschikte dekking

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 258