248 tusschenruimte op twee of drie gelederen; de 3dc sectie sluit achter de 1ste, de 4de sectie achter de 2de op; het kader dat achteraan marcheert sluit aldaar de tusschenruimte, waarin Officieren, de hoorn blazers, de tamboers en het opsluitend gelid hebben plaats genomen, (zie Fig. XXVb.) Om in den marscli of stilstaande de vroegere formatie te doen hernemen, luidt het comd0: Voorwaartsrechtsomkeertherstelt de verdubbelde rotten Marsch. TJitv De sectiën en de manschappen hernemen onder den marsch hun vorigen stand. Het formeeren van het carré uit de marschcolonne (pelotons naast elkaar met verdubbelde rotten.) C°Carré formeeren opgeruid Marsch. Naar dezelfde beginselen als de vorige formatie, met dit onderscheid dat de manschappen niet rechts en links aanhouden en pelotons- gewijze opsluiten. Het herstellen geschiedt op het op comd0: Voorwaarts rechtsom keertherstelt de marschcolonne Marsch. Pag. 31. 40 2de alinea achter: Dit, voegen: laatste; 20 a 30 passen veranderen in 30 a 50 passen. Id. W.-C. 3e. regel achter: voorste af deeling w oegen tegelijk wordt de versnelde pas aangenomen, die ook door de gezamenlijke tamboers en hoornblazers wordt geslagen en geblazen. Achter deze zin laten volgen: of op een der vleugels. U.-C0.: Eerste regel veranderen in: Den looppas aannemen. De C.-Ot. plaatst zich slechts zoo dit hoog noodig is vóór zijne Compagnie. Opmerking doorslaan en veranderen inBij het attaqueeren zal de C.-Ct. het hoerah aanheffen, wordende dit hoerah telkens driewerf kort en krachtig door de compagnie herhaald. Pag. 32. 412e. alinea 2de regel, het woord: zich, doorslaan en 3d0. regel achter opstellen, voegen

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 261