HET INDISCH LEGER IN DE STATEN-GENERAAL. Begrooting voor 1884 (2e begrooting). Memorie van Toelich ting. Voorloopig Verslag. Memorie van Antwoord. Kamerdebatten. De tweede begrooting van Nederlandsch-Indië voor het dienstjaar 1884 levert, wat het leger betreft, geene belangrijke verschillen met de eerste op. De verschillen zijn hoofdzakelijk ontstaan door het tengevolge van het latere tijdstip van indiening, bekend worden van nadere gegevens, die nauwkeuriger raming toelieten dan bij de eerste begrooting 't geval was. Zoo zijn bvb. minder uitgetrokken f 246.000 voor het materieelomdat aanschaffing van bergbatte- rijen en achterlaad-mortierenalthans dit jaarniet behoeft plaats te hebben f 300.000 op de geniewerken en magazijnen, tengevolge van nadere en juistere ramingen, bezuinigingen en het uitstellen der restauratie van het militaire hospitaal te Willem I en der verbetering van het gezondheids-etablissement te Kajoe-Tanam; f 26.000 op den geneeskundigen dienst, tengevolge der opheffing van het tijdelijk hospitaal te Batoe-Toelis f 21.000 tengevolge van inkrimping van tijdelijk boven de for matie gevoerd personeel terwijl meer is uitgetrokken f 115.000 ten behoeve van een in 1884 vermoedelijk te verwach ten aanzienlijke vermeerdering van het Inlandsch element in het le ger door de werving boven de formatie; f 215.000 tengevolge van de aanmerkelijk hoogere prijzen bij de jongste aanbesteding der levering van levensmiddelen, fourages, brand en lichtstoffen, enz. ten behoeve van het leger te Atjeh bedongen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 263