276 „k. d. i." aangegeven regel behoeft dus niet nog afzonderlijk te worden opgenomen 7. In punt 15 van 58 is reeds opgenomen om bij marschen de onderdeelen eeuer colonne bij toerbeurt aan het hoofd te doen marcheeren. 8. In de 116 en 149 is het noodige voorgeschreven voor het geven van signalen bij een vijandelijken aanval. In de laatste alinea's van de 104 en 150 is het geven van het signaal voor alarm bij oefeningen in het bezetten van alarmstellingen verboden. Van signalen door middel van „fluitjes" behoeft dus geen gebruik te worden gemaakt om de manschappen te doen verzamelen. 9. Eene aanteekening omtrent de uitvoering van eenig bevel, ingeval de commandeerende officier toevallig afwezig is, zou kunnen woiden opgenomen in het hierboven bedoelde hoofdstuk voor „Tactische wen ken en dienstvoorschriften te velde". 10. Eene bepaling omtrent den duur der rusten treft men aan in de 2e alinea van 52, welke o. i. vollediger is dan de aantee- keningen ter zake van den „k. d. i De gemiddelde snelheid van beweging, getrokken uit de „marsch- rapporten" is, blijkens 49, voor de infanterie iets minder dan 4 K. M. in 't uur. 11. Een afzonderlijk detachement te bestemmen, om bij een marsch- colonne uitsluitend te zorgen, dat er geen achterblijvers zijn, komt ons minder noodzakelijk voor. Die taak is opgedragen aan de achter hoede (zie 1° alinea van 181 en voorlaatste alinea van 183). 12. Eene bepaling wanneer een dienst te velde als volbracht moet worden beschouwd zal o. i. te huis behooren in het hierboven bedoelde hoofdstuk „Tactische wenken en dienstvoorschriften te velde". 13. Eene bepaling dat de dubbelposten niet in hun geheel, doch man voor man worden afgelost, verdient aanbeveling en kan in punt 2 van 225 eene plaats vinden. De 2e alinea van 229 zal in verband daarmede moeten gewijzigd worden. 14. Een afzonderlijk voorschrift, dat de verschillende posten door dezelfde manschappen moeten worden bezet, komt ons niet noodig voor. In de 3e alinea van 217 is reeds aangegeven, dat de com mandant van een veldwacht, bij aankomst op zijn standplaats, de

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 289