292 OPGAVE VAN KAMPONGS getuchtigd gedurende den veldtocht in de XXII Moekims. 23 Juli 1878—30 Juni 1879, getrokken uit de verzameling van officiëele bulletins, Batavia, Lands drukkerij 1880, en uit de rapporten van den Gouverneur en Militairen Bevelhebber te Atjeh, opgenomen in de officiëele Javasche Courant. B IJ L A G E A. Datums der Namen der AARD berichten. No. en dagteekening der officiëele Javasche Couranten. Wanneer getuchtigd. Kampongs voor zoover bekend. der TUCHTIGING. Aanmerkingen. '27 Augustus. Eene order was 1878 No. 68. uitgevaardigd waar bij werd bepaald dat de colonnes op haren marsch die kampongs zouden tuchtigen, waaruit zij werden bescho ten. Idem. 24 Juli. Kampong Missi- git Lamgani. Verbrand De bevelhebber had zich in den namiddag naar Pa- kan Baroe begeven ten einde eenige kampongs waaruit men het hevigst beschoten was te tuchtigen. 6 Augustus. 26 id. Tjot Lepong en Vernield Vernielen of tuch No. 62. Tjot Gloempang. tigen zonder meer, beteekent branden. 27 Augustus. 27 id. Vijandelijke kam Tuchtiging nadat den No. 68. pongs waaruit men den vorigen dag was beschoten. troepen een uur rust was gegund. 9 Augustus. '29 id. Sibreh. Colonne De Graeff No. 63. tuchtigde aldaar. Idem. 31 id. Aan de colonne com mandanten dagelijk- sche verkenningen met tuchtigen gelast. Idem. 1 August. Kampong bij Montassik West. Colonne Godin tuch tigde bijgelegen kam pongs Idem. 2 id. Kampongs noord- oostwaarts van Pa- kan Baroe. Getuchtigd door eene colonne opgerukt van Lambaroe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 305