323 Uitrusting der Russische berg-artillerie. Voor de uitrusting der met het onlangs ingevoerde kanon van 6,35 cm. bewapende Russische bergbatterijen, is de volgende verhouding vastgesteld tusschen de verschillende soorten van projectielen: granaatkartetsen50 granaten42 °/o kartetsen8 {Archiv. Art. u. Ing.-Off.) T' elduitrusting der Uuitsche officieren. Eene zeer gewichtige verandering is gelast in de velduitrusting der officieren. Volgens het nieuwe voorschrift zullen van af heden tot de véld- uitrusting van de officieren der troepen te voet behooren de revolver en de binocle; bovendien zullen in oorlogstijd sleepsabels gedragen worden. Ten einde de officieren die reeds in 't bezit zijn van beide eerstgenoemde uitrustingstukken, noodelooze onkosten te besparen, is hun toegestaan die te bezigen, ook al zijn zij niet van het voorgeschreven model. Bij aankoop van een nieuwen revolver moet echter het model 83 genomen wordenvoor het model van de binocle blijft nadere beslissing nog voor behouden. De officieren die in 't bezit zijn van een revolver model 83 ontvangen bij mobilisatie kosteloos de noodige patronen. De mobilisatie toelage der officieren zal met het bedrag, benoodigd voor den aankoop van revolver en binocle, verhoogd worden. Van de invoering van een bepaald model voor de sleepsabel is afge zien, opdat officieren die sleepsabels hebben, welke zij reeds in vroegere veldtochten hebben gebruikt of van hunne voorvaders geërfd, ook in 't vervolg deze voor hen van waarde zijnde wapens kunnen blijven dragen. In vredestijd blijven de tegenwoordige verordeningen gelden, welke het dragen van een degen of wel van een zoogenaamde fusilier-sabel voor schrijven. Eindelijk worden alle onderofficieren der troepen te voet, die geen geweer dragen, met den revolver model 83 uitgerust. Het reeds lang hangende vraagstuk van eene doelmatige uitrusting van de officieren en onderofficieren met vuurwapens, die zij tot heden ontbeerden, is op deze wijze definitief beslist. Deze veranderingen zullen overal met groote vreugde worden begroet. AllgMil. Zeitung.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 336