325 Maar genoeg van deze toekorast-muziek. Vooreerst hebben wij nog geene koloniën, en ook dan zelfs heeft men met een koloniaal leger nog den tijd. Wij wensch ten slechts aan te toonen dat de oprichting van een koloniaal' leger voor Duitschland volstrekt geene onmogelijkheid, integendeel in vele opzichten eene zelfs zeer gewenschte mogelijkheid is. Nieuwe veld-uniform der Engelsche infanterie. Bij de Engelsche infanterie is eene nieuwe veld-uniform in beproeving, waarmede thans een der infanterie-bataljons gekleed is. Zij bestaat uit een jacketvormige jas met lagen, staanden kraag, één rij knoopen en veischeidene zakken, vervaardigd uit eene stevige wollen stof, van licht bruine chocolade- achtige kleur; daar onder wordt een vest met mouwen gedragen. De gemakkelijke ruime broek reikt slechts tot over de knie, waar de slobkousen aansluiten. Deze uniform vindt, vooral wegens hare kleur, hevigen tegenstand, hoe wel erkend wordt dat zij voor veldgebruik zeer practisch is. Om vóór- en tegenstanders beiden te bevredigen zal de nieuwe uniform als veld- tenue alleen gedragen worden bij marschen, in de kazerne, en bij werk zaamheden, terwijl de roode rok behouden bljjft als parade en garnizoens tenue, echter wanneer het leger te velde gaat wordt ingeleverd. AllgMil. Zeit.) Ren Engelsch oordeel over de Britsch-Indische strijdkrachten. Alle Indische officieren zijn eenstemmig van oordeel dat het Britsch- Indisch leger (Europeanen en Inlanders), zooals het thans is samengesteld, in geen enkel opzicht berekend is voor de drieledige taak waartoe het te eeniger tijd kan geroepen worden nl. het detacheeren van een sterk korps over de grenzen, het opstellen van een ander sterk korps tot beveiliging der grens en der communicatiën, en het binnenslands gereed hebben van eene voldoende macht om de troepen der leenroerige staten en het ontevreden element uit de bevolking in bedwang te houden. De gebreken van de bestaande militaire organisatie maken reeds sints geruimen tijd een punt van overweging uit. Onlangs echter is dit onderwerp meer bijzonder op den voorgrond getreden, tengevolge van de snelle voideiingen der Russen in Centraal-Azië en het levert thans bijna dagelijks stof tot bespreking in alle Engelsch-Indische dagbladen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 338