326 Omtrent de meeste punten stemmen de meeningen overeen. Zoo wordt geconstateerd dat het stelsel van een korten diensttijd Indië eene onvoldoende en kostbare Europeesche bezetting bezorgt en dat de plaatselijke Europeesche regimenten uit de tijden der Compagnie op nieuw in 't leven moeten worden geroepen, of in elk geval, dat soldaten voor den Indischeu dienst voor 12 jaren geëngageerd moeten worden. Ook wordt verlangd dat de dienst in het Inlandsche leger aantrekkelijker gemaakt zal worden, om een beter gehalte van manschappen te verkrijgen dat de sterkte van het leger zeer belangrijk dient te worden uitgebreid, en dat maatregelen moeten genomen worden om eene reserve te vormen, door zich het recht van oproeping voor te behouden van geoefende soldaten die na 5 jaren hun paspoort nemen. Eindelijk wordt er op aangedrongen dat onverwijld moet worden overgegaan tot vermindering van de volkomen nuttelooze legers, die door de Inlandsche staten op de been worden gehouden. De meeste dezer legers zijn slecht gewapend en gedeeltelijk geoefend, sommigen echter hebhen een hoogen trap van geoefendheid bereikt. Maar afgescheiden van de bewapening en de discipline, maakt alleen het sterkte cijfer dezer troepen, dat thans drie honderd tachtig duizend man bedraagt, hen tot een voortdurende bron van gevaar en zouden zij in geval van een buiten- landschen oorlog een groot gedeelte der Britsche troepen werkeloos maken. Army and Navy Gazette). Draagbare wagens voor Tonkin. Bij de expeditie naar de Senegal werd door de Franschen gebruik ge maakt van plaatijzeren zoogenaamde wagenbooten, die tot transport van vivres en oorlogsmateriëel, zoo te land als te water, uitstekende diensten bewezen. Ook in Tonkin zijn daarom deze vaar- tevens voertuigen in gebruik gesteld, na nog eenige verbeteringen te hebben ondergaan met het oog op den toestand van het terrein aldaar. Aan de wanden zijn namelijk trekringen aangebracht en aan de hoeken inrichtingen om bamboe draagstokken door te steken, zoodat nu deze transportmiddelen met hun inhoud, behalve dat zij even als vroeger te water voortgetrokken of geduwd, en te land voortgereden kunnen worden, ook nog langs de talrijke in Tonkin voorkomende voetpaden door Anamitische koelies kunnen worden gedragen. Progrès Mil.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 339