347 I. De Becrutenschool. Oiti in de zoo even aangeduide terminologie te blijven, staan thans de recruten in de eerste afdeeling dezer school met tusschenruimten van ongeveer een halve handbreedtekomt bij het knielen de rechter knie, ongeveer 2 a 3 handbreedtenrechts en achterwaarts van den linker hiel en wordt bij de wending rechts-omkeert, na het halt rechtsom, de rechter voet met de holte ongeveer een handbreedte (in- stede van 8 c.M.) achter den linker geplaatst. Om een man uit de knielende of liggende houding, in de gewone positie terug te brengen, wordt niet meer: „Geeft Acht" doch: „Op staan" gecommandeerd, terwijl bij voormelde wending rechts omkeert, het voorheen gebruikte waarschuwingscommandoPelo ton rechtsom, andermaal is ingevoerd. Bij het allereerste onderricht in het marcheeren gold voorheen slechts „den linker voet 75 c.M. vooruitbrengen en op dien alstand plat neder zetten" enz., terwijl nu daaromtrent gelezen wordtmet gestrekte knie den linkervoet 75 c.M. vooruitbrengen, met de punt naar beneden en op dien afstand, plat en forsch nederzetten", enz., terwijl wijders in verband daarmede vervalt, dat in het begin de voeten eenigszins stampend konden worden nedergezet. Yan de wijze, waarop de pas veranderd wordt, is eene meer juiste omschrijving gegeven en wel, dat de voet, die achter is met verdub belde snelheid naast den anderen moet worden bijgetrokken, terwijl omtrent den looppas de volzin: „dat de reoruten de armen ongedwon gen mogen bewegen en dat bij eiken pas alleen de bal van den voet op den grond komt", is veranderd in „dat de teenen en voetballen het eerst den grond rakenhet bovenlijf meer wordt voor uitgebracht, de armen winkelhaaks aan het lijf geslotende vuisten naar binnen met de duimen naar bovende mond, gesloten Bij alle zwenkingen in den marsch wordt de afstand naar de zijde van den omzwenkenden vleugel onderhouden, terwijl omgekeerd voor den guide aan den omzwenkenden vleugel is voorgeschreven, dat hij de voeling naar den kant der spil zal onderhouden. Om den recruut met het geweer in de hand te leeren knielen, is thans geheel nieuw bepaald, dat hij het geweer met de linker hand

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 360