348 onder en tegen den onderband en met de rechter hand bij de greep zal omvatten, voorts de kolf van het geweer met de punt op den grond zal doen rusten, op ongeveer drie handbreedten achter de rech ter knie, de loop naar boven, de tromp voor het midden van het lichaam, de linker voorarm op de linker dij rustende. Het ligt voor de hand, dat deze wijze van knielen den man niet zoo spoedig zal vermoeien, nu voortaan ook de kolf op den grond mag rusten. Om wijders het laatste overblijfseltje van „inversie" uit de regle menten te weren, is voorgeschreven, dat ook het aan rotten zetten der geweren zoowel met het eene, als met het andere gelid vóór, moet worden onderwezen. "Werd het geweer voorheen aanvankelijk door den recruut in vier bewegingen geladen, thans doet hij dezelfde manipulation in acht bewegingen, terwijl een nieuw commando: Ontlaadt 't Geweer, in tien bewegingen, den recruut in de positie van die met het geweer bij den voet terugbrengt. Bij de lading voor het geheele gelid wordt ten overvloede nog eens in herinnering gebracht, dat gelijkheid daarbij niet van de recruten mag gevorderd worden Wij zijn thans genaderd tot het derde artikel van de Tweede Af- deeling, n. 1.het aanleggen en vuren. Het commando Aan mag niet meer worden uitgesproken, zonder te doen voorafgaan OpM {eter). De wijze van aanleggen is onveranderd gebleven, nochtans met twee uitzonderingen, nl. dat het geweer voortaan op het onderste zichtbare gedeelte van het doel moet worden gericht en dat bij het met beide handen vlug omhoog brengen, het geweer, om in den aanslag te ko men, tevens een weinig voorwaarts moet worden gebracht. De onder wijzer overtuigt zich voorts telkens van den juisten stand der vizierklep, vóór het uitspreken van het commandoAan. Om den recruut in de knielende houding te doen vuren, wordt, in stede van Om te vuren knielengecommandeerd le Knielen en 2e Laadt - - 't Geweervervolgens3e Op. M Aan en 4e Vuur. Ook het vierde artikel van diezelfde Afdeeling: „de Herhaling van de le Afdeeling met het geweer" heeft beduidende wijziging en aan vulling ondergaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 361