351 Daarna kan snelvuur worden beoefend, zonder het aantal patronen te bepalen, waartoe gecommandeerd wordt: Met standvizier Vuren. Ten slotte is het laatste deel van het derde artikel der derde Afdeeling in dien zin gewijzigd, dat de aldaar genoemde afstanden bij het attaqueeren eenigszins ruimer genomen zijn. In het nieuwe Reglement wordt thans daaromtrent gelezen Wanneer het peloton met het geweer omlaag met den versnelden pas in front marcheert, doet de onderwijzer nu en dan (gedurende 25 a 50 passen) alvorens te doen halt houden, den stormaanval uitvoeren en commandeert daartoe: Attaqueeren Marsch. Op het commando Marsch wordt de looppas aangenomen. Ook zal hij, als het peloton zich in bataille in knielende of staande houding bevindt, eenige malen salvovuur doen geven en na het com mando: Roffel of: Slag op de Trom, onmiddelijk 60 a 100 passen met het geweer omlaag in den versnelden pas doen vooruitrukken, om vervolgens op hetzelfde commando van Attaqueeren marsch, den stormaanval te doen uitvoeren. Op het commandoHalt, wordt door de manschappen de positie met het geweer bij den voet aangenomen. II. De Compagnieschool. In de Inleiding wordt als nieuwigheid gezegd, dat bij de marschen in colonne en in carré in den regel de guide rechts genomen en behalve bij 8 en 10- dan ook niet gecommandeerd wordt. Dewijl bij 8 het: 1. In sectiën links {rechts) opmarcheer en. 2. Guide rechts {link) en, bij 10 het: 1Met sectiën rechts (links) afmarcheeren marsch, 2. Guide rechts (links), omschreven is, moet n.l. wel bij die bewegingen eene guide worden benoemd, als teeken, dat het opmarcheeren of zwenken geëindigd is en dus de geheele sectie alsnu kan voorwaarts gaan. Toorts behoort, zoo zegt al verder de Inleiding -- - bij de oefeningen

Indisch Militair Tijdschrift | 1884 | | pagina 364